TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

This War of Mine  – gra komputerowa, która uczy

This War of Mine jest pierwszą grą wideo, która ma być lekturą uzupełniającą w polskiej edukacji. Wykorzystać ją można na lekcjach języka polskiego, etyki lub wiedzy o społeczeństwie.

This War of Mine jest grą wideo opowiadającą o losach cywilów usiłujących przetrwać w mieście, w którym trwa wojna. Jej powstanie poprzedzone było analizą szeregu konfliktów zbrojnych z ostatnich kilkudziesięciu lat. Są to wydarzenia takie jak Powstanie Warszawskie, Szturm Groznego, ale też wojna w Syrii. Główny nacisk kładziony był na kwestie losów ludności cywilnej.

Gracz ma kierować grupą ocalałych. Elementami, na które musi zwracać uwagę jest dostarczanie jedzenia czy leków tym, którzy są chorzy lub ranni. Musi też zwracać uwagę na ich stan psychiczny.

Dzięki temu osobistemu zaangażowaniu w sytuację, osoba korzystająca z gry ma szansę zobaczyć wojnę w sposób, którego nie ukazuje literatura czy kino. Decyzje podejmowane przez gracza obarczone są wyrzutami sumienia, gdy nie przyniosą oczekiwanych rezultatów lub doprowadzą do czyjejś śmierci.

Gra została już wielokrotnie doceniana i nagradzana przez międzynarodowe środowisko.

Grę uzupełniają materiały o charakterze edukacyjnym do wykorzystania podczas prowadzonych zajęć.

Więcej informacji o grze, zastrzeżenia co do sposobów jej wykorzystania i sama gra do pobrania, dostępne są na stronie rządowej.

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...