Komornik zajął 70 zł na koncie w mBanku. Uwaga na oszustów

597
fot. Pixabay

Dostałeś wiadomość, że twój rachunek został zajęty przez komornika? To oszustwo, bo to właśnie oszuści podszywają się pod komornika z Białogardu i wysyłają e-maile. W treści podają fałszywy adres, pod którym nie istnieje żadna firma.

– W związku z rozsyłaniem za pośrednictwem poczty elektronicznej zawiadomień o rzekomym zajęciu rachunku w mBanku na kwotę ok. 70 złotych przez komornika sądowego przy Sądzie Rejonowym w Białogardzie Waldemara Matuszaka, 78-200 Białogard, ul. Przejazdowa 1 w sprawie o sygnaturze Km  1367/20, uprzejmie informujemy, że rozsyłane wiadomości e-mail nie pochodzą od komornika i stanowią usiłowanie wyłudzenia – informuje w komunikacie zamieszczonym na stronie Krajowej Rady Komorniczej.

Adres kancelarii komorniczej w wiadomości e-mail jest fałszywy, a komornik Waldemar Matuszak nie prowadził sprawy o zajęcie środków o podanym w e-mailu numerze. W mBanku również nie zanotowano zajęć w sprawie o podanym numerze.

To nie pierwsza sytuacja, kiedy naciągacze próbują wyłudzić dane podszywając się pod komorników, dlatego Krajowa Rada Komornicza ostrzega przed oszustami i zwraca uwagę na zachowanie ostrożności.

Przypominamy, żeby nie klikać w przesłane linki, nie pobierać, ani nie otwierać załączników oraz odpowiadać nadawcy wiadomości. W ten sposób unikniemy kradzieży tożsamości i… wyczyszczenia konta.

www.bankier.pl