TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejne dokumenty w mObywatelu

Aplikacja mObywatel wciąż jest rozszerzana. Niebawem trafią do niej kolejne dwa dokumenty. Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Cyfryzacji będzie to legitymacja trenerska oraz legitymacja zawodnika PZPN.

Po wprowadzeniu mObywatela 2.0 aplikacją wciąż się rozwija. Niedawno pisaliśmy o tym, że w Raciborzu została rozszerzona o Kartę Mieszkańca. Teraz zapowiadane jest wprowadzenie do aplikacji dwóch kolejnych dokumentów, jakimi są:
– legitymacja trenerska,
– legitymacja zawodnika PZPN.

Minister Janusz Cieszyński zapewnia, że dokumenty te nie są niszowe i skorzysta z nich nawet kilkaset osób. Ministerstwo Cyfryzacji swoje plany obwieściło na platformie X.

Legitymacja PZPN w aplikacji mObywatel zawierać będzie m.in. imię, nazwisko, PESEL, zdjęcie, numer dokumentu i datę jego ważności. Pozwoli to wykorzystywać ją zamiast dotychczasowego dokumentu. Na razie nie podano jednak daty wprowadzenia tych dokumentów do mObywatela.

W tematyce sportu jest też inna obietnica rozszerzenia mObywatela, jaką niedawno złożył Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji. Zapowiedział on telewizję w mObywatelu, w której będzie można oglądać np. mecze reprezentacji polski w piłce nożnej.

Źródło: dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze