TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejne 3 mld zł na sieć szybkiego internetu w Polsce

Kolejny nabór wniosków na dofinansowanie budowy sieci szybkiego internetu Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji ogłosił w Olecku. Dwa poprzednie nabory KPO, tym razem nabór odbywa się w ramach Programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027.

– Obecnie w ramach nowej perspektywy finansowej na lata 2021-2027, uruchomiliśmy największy w historii konkurs, dzięki któremu ponad 1,6 mln białych plam zostanie objętych dostępem do szybkiego internetu o przepustowości co najmniej 300 Mb/s – powiedział w Olecku Janusz Cieszyński, minister cyfryzacji.

Na 152 obszarach konkursowych o dofinansowanie na budowę sieci będą mogli ubiegać się operatorzy telekomunikacyjni. Działania mają zapewnić dostęp do szybkiego internetu co najmniej 675 tys. gospodarstwom domowym oraz przedsiębiorstwom.

Trzeci nabór wniosków na szybki internet

Nabór na wnioski o dofinansowanie budowy sieci szybkiego internetu odbywa się po raz trzeci. Jednak poprzednie dwa nabory odbywały się w ramach Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększania Odporności. Drugi nabór wniosków KPO wciąż trwa. Zakończy się 4 października 2023 r. Wyznaczone są w nim 63 obszary konkursowe.

Ogłoszony właśnie nabór wniosków w Programie Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy 2021-2027 potrwa do 18 października 2023 r. Przeznaczono na niego prawie 3 mld zł.

Pełną dokumentacje można znaleźć na stronie Zwiększenie dostępu do ultra-szybkiego internetu szerokopasmowego (1 nabór) – Centrum Projektów Polska Cyfrowa – Portal Gov.pl.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze