TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kara 18 mln zł dla Polkomtela utrzymana

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów za pośrednictwem Twittera o decyzji Sądu Apelacyjnego wobec Polkomtela – operatora Plusa. Kara 18 mln zł za wprowadzanie klientów w błąd została utrzymana.

Sprawa związana jest z kampanią Power LTE i Smart DOM “Power LTE bez limitu danych”. Kampania pochodzi z 2014 r. W 2016 r. prezes UOKiK uznał, że reklamy wprowadzały w błąd. Rzeczywiste warunki oferty różniły się od prezentowanych w reklamach. Ograniczone w stosunku do oferty były zarówno wielkość transferu jak i prędkość transmisji danych po wykorzystaniu pakietu.

“Nie zgadzaliśmy się z decyzją UOKiK i dlatego skarżyliśmy ją w postępowaniach sądowych. Czy będziemy składać wniosek o kasację, tego jeszcze nie wiemy, będzie to analizowane” – napisała w komentarzu do wyroku firma.

Polkomtel złożył wniosek o pisemne uzasadnienie wyroku Sądu Apelacyjnego. Po zapoznaniu się z uzasadnieniem spółka podejmie decyzję w sprawie złożenia skargi kasacyjnej.

Źródło: PAP, rmf24.pl

Poprzedni artykuł
Następny artykuł
Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...