TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Hakerzy włamali się do FBI

Do poczty Federalnego Biura Śledczego włamali się hakerzy. Następnie rozesłali za jej pośrednictwem spam do 100 tys. osób. W wiadomościach znajdowało się ostrzeżenie dotyczące cyberataku.

Zgodnie z informacjami Bloomberge system FBI, do którego włamali się cyberprzestępcy, nie jest tajną usługą agencji. Służy do kontaktów e-mail ze społeczeństwem.

I to właśnie wykorzystali hakerzy. Za jego pośrednictwem wysłali tysiące maili. W wiadomościach nie był rozsyłany złośliwy plik, nie dołączono też szkodliwego kodu. Była tam natomiast zawarta informacja o możliwości cyberataku. Jej sprawcą ma być Vinny Troia, ekspert ds. cyberbezpieczeństwa. Prowadził on śledztwo w sprawie grupy hakerskiej The Dark Overlord i jet to prawdopodobnie ich zemsta.

Z uwagi na trwające w tej sprawie śledztwo, FBI nie może podawać żadnych informacji na ten temat. Sam Troia nie odpowiedział na próby kontaktu w tej sprawie ze strony serwisu Bloomberg.

FBI apeluje jedynie do obywateli o zgłaszanie wszystkich podejrzanych wiadomości.

Źródło:dobreprogramy.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...