Jarosław blokuje światłowód

260

W Jarosławiu Urząd Miasta nie godzi się na podwieszanie światłowodów na słupach. Chce nakłonić operatora – firmę Zicom Next do położenia kabli w ziemi.

Ten brak zgody na wykonanie instalacji zgodnie z planami operatora powoduje opóźnienia w podłączeniu do internetu mieszkańców ulicy Wiśniowej w Jarosławiu. W ich imieniu sprawę poruszył nawet radny Wiesław Strzępek na radzie miasta.

Według wiceburmistrza – Wiesława Pirożka miasto woli, by operatorzy  zamiast wieszać światłowody na słupach, kładli je pod ziemią. Wskazuje też na problemy, jakie może nieść podwieszanie światłowodów, pokazując przykład ulicy Grodziszczańskiej. Zostały na niej postawione nowe słupy oświetleniowe, ale starych nie można zdemontować, bo operator podwieszonych na nich światłowodów ma ważną umowę z firmą energetyczną.

Wiceburmistrz ma też pewien żal do operatora za niepodłączenie do światłowodu wszystkich jednostek miejskich. Zamierza na ten temat również rozmawiać z samym operatorem. Jednak to nie przesądza o uzyskaniu przez Zicom zgody na podwieszenie światłowodów na słupach. Sprawa nadal czeka na rozstrzygnięcie.

Źródło: telko.in