TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jarosław blokuje światłowód

W Jarosławiu Urząd Miasta nie godzi się na podwieszanie światłowodów na słupach. Chce nakłonić operatora – firmę Zicom Next do położenia kabli w ziemi.

Ten brak zgody na wykonanie instalacji zgodnie z planami operatora powoduje opóźnienia w podłączeniu do internetu mieszkańców ulicy Wiśniowej w Jarosławiu. W ich imieniu sprawę poruszył nawet radny Wiesław Strzępek na radzie miasta.

Według wiceburmistrza – Wiesława Pirożka miasto woli, by operatorzy  zamiast wieszać światłowody na słupach, kładli je pod ziemią. Wskazuje też na problemy, jakie może nieść podwieszanie światłowodów, pokazując przykład ulicy Grodziszczańskiej. Zostały na niej postawione nowe słupy oświetleniowe, ale starych nie można zdemontować, bo operator podwieszonych na nich światłowodów ma ważną umowę z firmą energetyczną.

Wiceburmistrz ma też pewien żal do operatora za niepodłączenie do światłowodu wszystkich jednostek miejskich. Zamierza na ten temat również rozmawiać z samym operatorem. Jednak to nie przesądza o uzyskaniu przez Zicom zgody na podwieszenie światłowodów na słupach. Sprawa nadal czeka na rozstrzygnięcie.

Źródło: telko.in

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...