TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Polska na 31 miejscu światowego rankingu prędkości internetu

Regionem z najszybszym internetem światłowodowym jest Europa Zachodnia. W 10 państw z największą prędkością pobierania danych na świecie aż 8 jest właśnie z tego regionu. Takie dane dostarczyła analiza „Broadband Speed League”.

Badanie zostało przeprowadzone na 224 krajach i terytoriach przez 12 miesięcy. Wykonano 1,17 mld pomiarów na ponad 249 mln unikalnych IP. Średnia prędkość globalna wzrosła w stosunku do zeszłego roku o 20 proc. Pierwsze miejsce zestawienia to Jersey – dependencja korony brytyjskiej z prędkością wynoszącą ponad 274 Mb/s. Dodatkowo wszyscy użytkownicy w Jersey mają dostęp do FTTP.

Miejsce drugie z prędkością 211 Mb/s zajmuje Lichtenstein, gdzie dostęp do internetu ma 98 proc. mieszkańców. Na trzecim miejscu prędkością 192 Mb/s znalazła się Islandia i jest to awans z miejsca szóstego.

W zestawieniu Polska znalazła się na 31 miejscu, czyli nie zmieniła swojej pozycji w rankingu. Jednak żeby utrzymać pozycję w świecie zwiększających się prędkości internetu, także ten w Polsce musiał przyspieszyć. Mediana przepływości w kraju wynosi obecnie 65,8 Mb/s, a to prawie 10 Mb/a więcej niż rok wcześniej.

Źródło: ictmarketexperts.com

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...