Gra Mir4 jest kopalnią kryptowaluty z postaciami NFT

Gra Mir4 zadebiutowała w sierpniu 2021 r. Jednak w ostatnich miesiącach jej popularność znacząco wzrosła. Możliwe, że ma to związek z wykorzystaniem przez grę NFT i krytpowalut.


Serwis Rock, Paper, Shotgun podał informację, że koreańska gra Mir4 jest sposobem na wydobywanie kryptowaluty – Draco. Obecnie jest ona wyceniana na 88 centów za sztukę.

Gra rozpoczyna się od stworzenia postaci, która jest NFT. Tworzy się ją w rozbudowanym kreatorze. Następnie odbywa się rozgrywka, która nie ma skomplikowanej fabuły. Głównie ogląda się to, co pojawia się na ekranie. Od czasu do czasu naciskając przycisk.

W tym czasie postać zdobywa surowce, przedmioty i punkty doświadczenia. Wszystko po to, by dotrzeć do poziomu 24, na którym można dostać się do kopalni. Tam w ciągu 30 minut wydobywa się minerał o nazwie Darksteel.

Podobnie jest na kolejnych poziomach, aż do 40. Wtedy w kopalni można spędzać już dowolny czas, a Darksteel zamieniać na Draco.

Wszystko to odbywa się w momencie, gdy obowiązuje zakaz sprzedaży gier wykorzystujących kryptowaluty i NFT. Wprowadził go Valve w październiku 2021 r.

Źródło: eurogamer.pl
Fotografia: https://www.youtube.com/watch?v=tUgCLeXRAgw