TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Płatności telefonem mogą doprowadzić do wojny

W Ghanie wybuchły zamieszki w związku z płatnościami dokonywanymi za pomocą telefonu. A dokładnie z uwagi na plany opodatkowania takich transakcji. Najpierw rządzący nakłaniali do wyboru takiej formy płatności, a teraz planują pobieranie od tego podatku. To podgrzało nastroje społeczne do temperatury, która może grozić wojną domową.

W różnych częściach świata różne formy płatności  mają inną popularność. Chociaż wszędzie jeszcze istnieje gotówka, to jednak płatności elektroniczne są coraz popularniejsze. Mogą one być przeprowadzane za pomocą kart fizycznych czy płatności mobilnych. Te ostatnie największą popularnością cieszą się w Chinach i Afryce.

W Afryce to rządy zachęcały do tego, by jak najwięcej osób z płatności mobilnych korzystała. Tak właśnie było w Ghanie. Teraz władze postanowiły te płatności opodatkować, co ogłosiły podczas dyskusji budżetowej.

Podatek będzie dotyczył płatności mobilnych powyżej 100 ghańskich cedi, co jest równowartością 61 złotych. Ma on wynosić 1,75 proc. kwoty transakcji.

Informacja wywołała społeczne oburzenie. Poparcia udzielili im niektórzy politycy opozycyjni.

Ludzie wyszli na ulicę, a ich protesty przerodziły się w zamieszki. Co jednak nie skłoniło władz to wycofania się z pomysłu. Jeśli sytuacja nie znajdzie rozwiązania, to w Ghanie możliwe jest zaostrzenie konfliktu miedzy obywatelami i rządem. A to może doprowadzić nawet do wojny.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...