TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Globalny internet – Polska na 32. miejscu z 12,8 Mb/s

Z najnowszego raportu firmy Akamai “The State of the Internet” wynika, że mieszkańcy Korei Południowej mają najszybszy szerokopasmowy dostęp do internetu na świecie. W pierwszym kwartale 2016 roku średnia prędkość łączy internetowych wynosiła tam 29 Mb/s. Kraj ten zanotował wzrost prędkości zarówno w ujęciu rocznym, jak i kwartalnym, dzięki czemu utrzymał pozycję zdecydowanego lidera.
Za Koreą Południową znalazły się Norwegia (21,3 Mb/s), Szwecja (20,6 Mb/s), Hongkong (19,9 Mb/s), Szwajcaria (18,7 Mb/s), Łotwa (18,3 Mb/s), Japonia (18,2 Mb/s), Holandia (17,9 Mb/s), Czechy (17,8 Mb/s) oraz Finlandia (17,7 Mb/s). Średnia globalna sięgnęła 6,3 Mb/s, co oznacza wzrost o 12 proc. wobec poprzedniego kwartału oraz o 23 proc. rok do roku.
W Polsce średnia prędkość szerokopasmowego dostępu do internetu wyniosła w I kwartale 12,8 Mb/s. To o 16 proc. więcej niż we wcześniejszych trzech miesiącach i o 30 proc. więcej w ujęciu rocznym. Wynik ten daje nam 32. miejsce na świecie i 22. w Europie.
Źródło: Wirtualne Media

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...