TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

EVIO Polska świętowało 010-lecie działalności

Obchody jubileuszu odbyły się 23 września 2013 w Zielonej Górze. Uroczystości rozpoczęła prezentacja nowych usług dla operatorów i nadawców, wprowadzanych w tym roku przez EVIO na rynek.

Interesującym punktem w programie była wizyta w biurze projektowym i serwisie ADB Polska – lidera wśród producentów dekoderów cyfrowych. Jubileuszowa kolacja, poprzedzona prezentacją polskich win, miała miejsce w urokliwym Winnym Dworku w Górzykowie.
Część oficjalną rozpoczął sam prezes EVIO Polska, Mariusz Filipiak, ujawniając przed licznie przybyłymi partnerami, operatorami i nadawcami, ukrytą informację przemyconą w urodzinowym logotypie „010” – w zapisie wyrażonym w systemie binarnym – symbolizującym podwójny jubileusz, czyli świętowanie 10 lat doświadczenia w budowaniu systemów TV cyfrowej oraz 2 lata działalności na rynku operatorów lokalnych pod marką EVIO. Po przedstawieniu historii rozwoju firmy, zaprezentowane zostało rozszerzone portfolio usług dla lokalnych operatorów i dla nadawców. W tym roku do znanych już usług eSTB (dystrybucja i wynajem dekoderów) i eCDN (dosył sygnału TV), dołączono kolejne propozycje dla partnerów.: eDRM (bezkartowy system szyfrowania), eCRM (zarządzanie abonentami), eGO! (odbiór treści na urządzeniach mobilnych) oraz eOTT (dodatkowe treści od nadawców).
Mariusz Filipiak, prezes EVIO Polska: „2013 to dla nas wyjątkowy rok, kiedy to, po wielu miesiącach intensywnej pracy, możemy zaprezentować nowe usługi EVIO Polska, pozwalające na gruntowne poszerzenie oferty dla abonentów naszych klientów. Przekrój portfolio EVIO Polska jest jednocześnie efektem 10 lat doświadczeń w branży TV cyfrowej i poznawania wymagań użytkowników. Liczymy na to, iż dokładnie odpowiada potrzebom naszych obecnych klientów, a także otworzy nam pole do współpracy biznesowej z kolejnymi graczami na rynku.”
Dalsza część uroczystości odbyła się w mniej formalnej atmosferze, przede wszystkim hołdując idei networkingu. EVIO Polska zaproponowała swoim gościom cały pakiet emocji związanych z interesującymi wizytami. Pierwsze odwiedziny miały miejsce tam, gdzie powstaje serce wszystkim dobrze znanych set-top-boxów, czyli w biurze projektowym ADB Polska, będącego liderem wśród producentów dekoderów cyfrowych. Dużo emocji wzbudziła wizyta w centrum serwisowym ADB, gdzie codziennie z całej Europy przywożone są do naprawy i rewitalizacji dekodery. To tutaj odbywa się m.in. diagnostyka, konieczne czyszczenia i naprawy, oraz sprawdzanie funkcjonalności w ekstremalnych warunkach termicznych. Obecnie oferowane przez EVIO dekodery, to ADB-2840C oraz ADB-3830CD. W przyszłym roku do oferty wprowadzone zostaną nowe modele: ADB-2860C oraz ADB-3831CD.
Leszek Mika, Mitraco, Lider Konsorcjum GKK: „Wizyta w ADB potwierdziła najwyższą jakość produktu, jakim są urządzenia tam opracowywane i cieszę się, że dzięki działaniom EVIO są one nie tylko dostępne dla małych i średnich operatorów, ale również otrzymują dodatkowe funkcjonalności na tak ważnym dla usługi telewizyjnej polu nowych mediów.”
Kolejnym punktem programu była podróż w zupełnie inne rejony zmysłów niż tylko wzrok. W Winnym Dworku, goście otworzyli się na świat smaków i zapachów, degustując wspaniałe polskie wina z winnicy założonej w 1997r. przez Państwa Krojcigów. Zaprezentowano uczestnikom m.in. wspaniały, szlachetny Riesling – stanowiący dumę tych ziem, znany znawcom win z Polski i z zagranicy. To właśnie w Winnym Dworku w Górzykowie odbyła się uroczysta kolacja we wspaniałej sali o kwiatowo-winogronowej dekoracji, zwieńczonej sceną, której elementy nawiązywały do scenografii pierwszej części jubileuszu – świateł miasta. I to w ich blasku, królował kabaret Ciach ze swoimi miejskimi skeczami, wywołując salwy śmiechu publiczności. I to również na tej scenie nastąpił niezwykle wzruszający moment wieczoru, kiedy to ekipa EVIO Polska wręczyła prezesowi jubileuszową statuetkę dziękując za wszystkie lata wspólnej pracy i życząc kolejnych sukcesów.
“Jubileusz EVIO bardzo sympatycznie wpisał się w rozpoczęcie sezonu jesiennych spotkań naszej branży. Z uwagą obserwuję rozwój marki, dlatego cieszę się, iż mogłem uczestniczyć w premierze nowych usług, które wpisują się w aktualne potrzeby i oczekiwania abonentów. Degustacja polskiego wina, była miłym dla ciała dopełnieniem, dzięki czemu cała impreza na pewno dostarczyła wrażeń większości uczestnikom spotkania, w tym i mnie. Życzę EVIO dalszych sukcesów i równie energicznego rozwoju” podsumował Leszek Mika.
Na uroczystość jubileuszu przybyło ponad 100 uczestników, w tym przedstawiciele branży, operatorzy i nadawcy, oraz oczywiście klienci, partnerzy i współpracownicy EVIO Polska.

Relacja prasowa – Magdalena Jabłońska

Galeria zdjęć Jubileuszu EVIO Polska:

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...