TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Coraz większe zainteresowanie mObywatelem

16 mln razy pobrano już aplikację mObywatel. Rośnie też liczba pozytywnych ocen. Ogólna ocena aplikacji mObywatel 2.0 w Google Play to 4,8 i wystawiło ją w sumie 85 tysięcy osób. 66 tysięcy osób oceniło aplikację w App Store. Tam ogólna nota jest nieznacznie niższa i wynosi 4,6.

mObywatel to bezpłatna, publiczna aplikacja mobilna, dzięki której możemy uzyskać szybki dostęp do swoich dokumentów i danych. Aplikacja wciąż się rozwija i dodawane są do niej kolejne funkcje.

także nowy minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zapowiada kolejne elementy w mObywatelu, które jeszcze podniosą jego funkcjonalność.

– Zależy nam na tym, aby aplikacja stawała się w coraz większym stopniu centrum kontaktu obywatela z administracją oraz, aby za jej pośrednictwem załatwić jak najwięcej swoich codziennych spraw. Stawiamy na maksymalną użyteczność dla obywatela – powiedział Krzysztof Gawkowski, wicepremier i minister cyfryzacji.

Zapewnił, że specjaliści na bieżąco śledzą uwagi, komentarze i sugestie użytkowników.

– Zbieramy pojawiające się pomysły, a wewnątrz aplikacji uruchomiliśmy funkcję „Zgłoś Pomysł” po to, by użytkownicy mogli realnie wpływać na rozwój aplikacji – dodaje minister cyfryzacji.

Niedawno udostępniona funkcja w mObywatelu – Zastrzeż numer PESEL budzi spore zainteresowanie.

Polki i Polacy zastrzegli swój PESEL już 1 549 500 razy, a 415 tys. razy zrobili to przez mObywatela. W sklepach Google Play i App Store w chwili udostępnienia zastrzegania PESEL pojawiło się ponad cztery tysiące pozytywnych opinii na temat aplikacji. Co stanowi jej dzienny rekord w historii.

Źródło: gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...