TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Jednotubowy kabel z oplotem stalowym w xbest.pl

OPTIX STRONG OBUC301 [UC701] oznaczony kodem ZKS-XOTKtcDbFf to uzupełnienie rodziny kabli kanalizacyjnych z obwodowym wzmocnieniem z falistej taśmy stalowej. Główną zaletą zastosowania takiego rozwiązania jest zwiększona ochrona włókien przed uszkodzeniami mechanicznymi oraz gryzoniami. Należy jednak pamiętać, iż przez zastosowanie metalu, kabel traci swoją dielektryczność, czyli może przewodzić prąd elektryczny w przypadku uszkodzenia powłoki zewnętrznej.

OPTIX STRONG ZKS-XOTKtcDbFf to kabel światłowodowy przeznaczony do kanalizacji pierwotniej i wtórej. Możliwe jest również jego bezpośrednie zakopywanie w ziemi. Posiada średnicę wynoszącą 7,5mm dla wersji kabla od 2 do 12 włókien, a dla wariantu 24-włóknowego – 9,0mm . Włókna światłowodowe w standardzie G.652D umieszczone są w luźnej, centralnej tubie wypełnionej żelem tiksotropowym, zabezpieczającym je przed wnikaniem wilgoci. 

Całość obwodowo wzmocniona jest włóknem szklanym, nadającym mu dużą wytrzymałość na rozciąganie oraz ograniczeniem wpływu wahań temperatury, przeciwdziałając jego wydłużaniu. Ponadto, służy jako dodatkowe zabezpieczenie przed wnikaniem wilgoci. Warto w tym miejscu zaznaczyć, iż włókno szklane zostało użyte tu celowo zamiast włókien aramidowych, gdyż te drugie potrafią przyciągać gryzonie, zachęcając je swoim zapachem do podgryzania kabla. Między powłoką a włóknami szklanymi, znajduje się obwodowe wzmocnione z falistej taśmy stalowej, co jest jego wyróżniającą cecha na tle innych kabli światłowodowych. Powłoka w czarnym kolorze wykonana jest z HDPE (polietylenu dużej gęstości) odpornego na promieniowanie UV oraz szkodliwe warunki zewnętrzne. 

Maksymalna siła instalacyjna wynosi 1,0kN dla wariantów od 2 do 12 włókien oraz 1,5kN dla wersji 24J.

Kable występują w wersjach 2, 4, 8, 12 i 24J, a aktualnie dostępne są warianty 12J oraz 24J.

W ofercie nadal jest dostępny OPTIX STRONG ZKS-XOTKtsFf OBMC102 czyli kabel w swojej wielotubowej, magistralnej wersji, która była pierwszym wariantem, przed wprowadzeniem wyżej opiswywanego kabla z centralną tuba. Wersja wielotubowa różni się nieco elementami składowymi tj. cetralnym elementem wzmacniającym, jakim jest pręt FRP oraz brakiem włókien szklanych, lecz jego obszary zastosowania są takie same. Posiada siłe instalacyjną 2,5kN oraz dostępny jest w wersji od 12 do aż 288 włókien światłowodowych.

Poniższy schemat przedstawia znaczenie poszczególnych elementów w oznaczeniu kodowym kabli OPTIX.  

Schemat przedstawia informacje jakie mogą zostać odczytane ze znacznika wytłoczonego na kablach OPTIX.

Pełna oferta jednotubowych kabli STRONG marki OPTIX dostępna jest na stronie internetowej www.xbest.pl. Zapraszamy do kontaktu z działem handlowym w celu uzyskania informacji na temat aktualnych cen oraz dostępności kabli z oplotem z taśmy stalowej!

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze