TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Nowy minister – nowy mObywatel

Nowy minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski zapowiada zmiany we flagowym produkcie swojego ministerstwa. Chodzi o mObywatela, który cieszy się dużą popularnością. W 2024 r. maja trafic do niego nowe funkcje.

Krzysztof Gawkowski jako minister cyfryzacji odpowiedzialny będzie także za dalszy rozwój mObywatela. W 2023 r. aplikacja przeszła poważną aktualizację stając się mObywatelem 2.0 i otrzymując wiele nowych funkcji.


Nowy minister cyfryzacji zapowiada, że mObywatel wciąż będzie otrzymywał nowe funkcje tak, by za jego sprawą obywatele i obywatelki mogli załatwiać jak najwięcej spraw administracyjnych bez wychodzenia z domu.

mObywatel jeszcze bardziej nowoczesny

Krzysztof Gawkowski planuje unowocześnienie mObywatela i wyposażenie go w kolejne funkcje.

– Wyobrażam sobie, że moglibyśmy zacząć od wdrożenia cyfrowej, zdalnej rejestracja samochodu bez potrzeby udawania się do urzędu. Każdy, kto rejestrował samochód, doskonale wie, ile czasu to zajmuje – powiedział Krzysztof Gawkowski, minister cyfryzacji.

Kolejną zmikaną może być integracja mObywatela i NFZ, co umożliwi zapisywanie się na wizyty lekarskie poprzez aplikację.

– Jeżeli dziś można przez aplikację bankową szybko zrobić przelew, będąc w restauracji, na spacerze z psem, czy na urodzinach u cioci, to dlaczego nie możemy wykonać innych operacji zdalnie z poziomu telefonu? Tak właśnie powinno działać e-państwo i cyfrowe usługi – przekonuje Gawkowski.

Inne zmiany w mObywatelu pojawią się w związku z decyzją Unii Europejskiej o wprowadzeniu cyfrowych dokumentów potwierdzających prawo do prowadzenia pojazdu.

Źródło: Bussines Insider, telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...