TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Całkowity zakaz Androida. Od września tylko iPhone

W Chinach Microsoft zakazuje pracownikom korzystania z urządzeń z Androidem. Wszyscy mają przejść na iPhony. Przepisy będą obowiązywać już od września tego roku.

Microsoft w Chinach żąda od pracowników korzystania z iPhonów i wprowadza zakaz urządzeń z Androidem. Zarządzenie ma wejść w życie we wrześniu 2024 roku. Podyktowane jest względami bezpieczeństwa. Pozwoli to pracownikom korzystać z aplikacji ochrony haseł.

Dla pracowników, którzy dotychczas korzystali ze smartfonów z systemem Android, w tym chińskich producentów takich jak Huawei i Xiaomi, prowadzone są zbiórki iPhonów. Każdy ma dostać odpowiednie urządzenie.

Takie same przepisy będą obowiązywać także w Hong Kongu. Z uwagi na fakt, że Google Store nie jest dostępny w Chinach kontynentalnych, ale jest w Hong Kongu, działania podejmowane są w trochę inny sposób. Microsoft przede wszystkim zablokował dostęp do witryn, z których do tej pory korzystali użytkownicy Androida.

Nie wiadomo ilu osób dotyczy wprowadzona zmiana. Microsoft działa w Chinach od 1992 roku.  To jedno z większych centrów badawczych firmy, jakie posiada poza USA.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze