TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Chojnicach światłowód i LTE uzupełniają Starlinkiem

W Chojnicach w województwie pomorskim od dawna zmagają się z problemami w dostępie do sieci komórkowej i internetu. Także światłowód nie jest odpowiedzią na wszystkie bolączki. Dotyczy to całej gminy. Teraz przedsiębiorcy postanowili skorzystać z dostępu do Starlinka.

–  O możliwości skorzystania z Internetu z satelity dowiedziałem się od właściciela firmy w Chojniczkach. Podzieliłem się tą informacją z prowadzącymi duży ośrodek wypoczynkowy w Drzewiczu – powiedział Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice – Wcześniej narzekali, że ok. 1/3 potencjalnych klientów rezygnowała z rezerwacji, gdy dowiadywali się o bardzo słabym połączeniu z Internetem. Teraz są zadowoleni z zakupu Starlinka. Takie czasy, że przedsiębiorcy nawet na urlopie potrzebują kontaktu z firmą i ze światem poprzez Internet – dodaje wójt.

Chociaż internet Starlink nie jest rozwiązaniem tanim, a przez to nie jest dostępny dla każdego, to dla przedsiębiorców z Chojnic jest rozwiązaniem ich problemów. Dzięki temu ośrodek w Drzewiczu nie jest zależny od lokalnego dostępu do sieci, a korzysta z dostępu globalnego.

Źródło: chojnice.com

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...