Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Chojnicach światłowód i LTE uzupełniają Starlinkiem

W Chojnicach w województwie pomorskim od dawna zmagają się z problemami w dostępie do sieci komórkowej i internetu. Także światłowód nie jest odpowiedzią na wszystkie bolączki. Dotyczy to całej gminy. Teraz przedsiębiorcy postanowili skorzystać z dostępu do Starlinka.

–  O możliwości skorzystania z Internetu z satelity dowiedziałem się od właściciela firmy w Chojniczkach. Podzieliłem się tą informacją z prowadzącymi duży ośrodek wypoczynkowy w Drzewiczu – powiedział Zbigniew Szczepański, wójt gminy Chojnice – Wcześniej narzekali, że ok. 1/3 potencjalnych klientów rezygnowała z rezerwacji, gdy dowiadywali się o bardzo słabym połączeniu z Internetem. Teraz są zadowoleni z zakupu Starlinka. Takie czasy, że przedsiębiorcy nawet na urlopie potrzebują kontaktu z firmą i ze światem poprzez Internet – dodaje wójt.

Chociaż internet Starlink nie jest rozwiązaniem tanim, a przez to nie jest dostępny dla każdego, to dla przedsiębiorców z Chojnic jest rozwiązaniem ich problemów. Dzięki temu ośrodek w Drzewiczu nie jest zależny od lokalnego dostępu do sieci, a korzysta z dostępu globalnego.

Źródło: chojnice.com

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

E-Doręczenia – termin wprowadzenia przesunięty

Ministerstwo cyfryzacji zmieniło termin wprowadzenia e-Doręczeń. Organy administracji rządowej, jednostki samorządu terytorialnego, adwokaci czy...

Czy asystenci głosowi przestaną być potrzebni? Co ich zastapi?

Asystenci głosowi mieli ułatwiać korzystanie ze sprzętu, ale obecnie nie są oni tak „smart”,...

Rzecznik MŚP pochyla się nad kosztami raportowania ESG

Od początku tego roku obowiązuje dyrektywa CSRD (Corporate Sustainability Reporting Directive). Wprowadziła ona nowe...

Zakopiański Zjazd MiŚOT oczami uczestników

Minęły dwa tygodnie od Zjazdu MiŚOT w Zakopanem. Był to czas na podsumowanie wydarzenia....