10 tys. zł nagrody za wskazanie złodzieja

97

Ostrog Net – lokalny operator telekomunikacyjny z Raciborza wyznaczył 10 000 zł nagrody za wskazanie sprawcy zniszczonej sieci światłowodowej. Do zdarzenia doszło w styczniu. Sprawcy grozi do 8 lat więzienia.

Do zniszczenia sieci światłowodowej Ostrog Netu doszło  23 stycznia 2023 w miejscowości Bojanów przy ul. Krzanowickiej i na trasie z Krzanowic do Borucina. Operator szuka sprawcy lub sprawców tego zniszczenia i dlatego oferuje nagrodę w wysokości 10 000 zł dla każdego, kto udzieli informacji do tego doprowadzających.

Obiecano nagrody dla każdego, kto dostarczy informacji zawierających dane osób oraz dowody ich udziału w uszkodzeniu, ale także innych informacji przyczyniających się do ukarania sprawców. Za zniszczenie sieci światłowodowej przewidziana jest kara w art. 254a Kodeksu Karnego – Zamach na urządzenia infrastruktury. Każdy, kto dopuści się takiego czynu może zostać ukarany karą więzienia od 6 miesięcy do lat 8.

Informacji w sprawie operatorowi można dostarczać do Biura Obsługi Klienta, całodobowo: +48 32 777 43 21 lub na adres e-mail: bok@ostrog.net. Można również w tym celu zgłosić siedo najbliższej jednostki policji.

I oby się udało.
W ostatnim czasie doszło do kilku zatrzymań w podobnych sprawach co daje nadzieję na sukces i w tym wypadku.

Źródło: Facebook/ostrogNET