TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejny złodziej kabli wpadł w ręce policji

Miedziane kable telekomunikacyjne były łupem złodzieja na terenie gminy Prochowice w województwie dolnośląskim. W końcu udało zatrzymać się mężczyznę, któremu teraz grozi do kilku lat więzienia.

Od listopada 2022 roku na terenie gminy Prochowice dochodziło do kradzieży kabli telekomunikacyjnych. Łupem padały kable miedziane, z których można wytopić miedź i sprzedać ją w skupie złomu. Oczywiście wartość złomu jest nieporównywana do wartości ukradzionych kabli. Operator telekomunikacyjny traci przy takim procederze dużo więcej, niż złodziej jest w stanie zyskać.

W przypadku zatrzymanego 33 letniego mężczyzny, który odcinał od sieci kilkudziesięciometrowe odcinki kabli, straty firmy telekomunikacyjnej to w sumie 10 tysięcy zł.

Do zatrzymania udało się doprowadzić dzięki mrówczej pracy dzielnicowego. Przeglądał on nagrania z kamer monitoringu i zbierał informacje pomocne w zatrzymaniu. Sprawca działał w nocy, co utrudniało jego ujawnienie. Jednak udało się wytypować podejrzanego i skierować policjantów do miejsca jego przebywania. Na miejscu funkcjonariusze znaleźli mężczyzna w trakcie wytapiania skradzionych kabli, co nie pozostawiło wątpliwości co do trafienia do właściwej osoby. Ponadto zatrzymany miał też przy sobie kilka porcji handlowych metamfetaminy.

Mieszkaniec Prochowic zastał już przesłuchany i postawiono mu zarzuty. Za popełnione czyny grozi mu do 5 lat więzienia.

Źródło: telepolis.pl

Czytaj także:

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...