Złodzieje kabli zatrzymani

złodziej, kajdanki

Operatorzy telekomunikacyjni często zmagają się z problemami i kosztami z uwagi na kradzieże kabli. Dlatego cieszy, gdy policji uda się schwytać sprawców takich czynów. Taka sytuacja miała miejsce w Grójcu, gdzie zatrzymano dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzieże kabli telekomunikacyjnych.

22 i 27-latek zostali zatrzymani w związku z licznymi kradzieżami kabli w powiecie grójeckim. Wstępnie oszacowane straty z tego tytułu wynoszą kilkadziesiąt tysięcy złotych. Mężczyznom grozi do 5 lat więzienia.

Zatrzymanie odbyło się w trakcie kolejnej próby kradzieży. W nocy policjanci z Grójca otrzymali zgłoszenie od administratora linii telekomunikacyjnej. Poinformował on o próbie kradzieży kabla ze studzienki w Kaplinie pod Mogielnicą. Na miejscu zatrzymano dwóch mężczyzn oraz znaleziono narzędzia służące do popełnienia przestępstwa.

Młodszy z zatrzymanych mężczyzn jest mieszkańcem gminy Grójec. Starszy mieszka w gminie Promna. Obu postawiono kilka zarzutów. W trakcie prowadzonych czynności okazało się, ze w ubiegłym roku mężczyźni dokonali kradzieży kabli telekomunikacyjnych aż osiem razy. Miało to miejsce na terenie gminy Mogielnica i Błędów.

Jeśli wszystkie z postawionych zarzutów się potwierdzą, mężczyźni będą mogli trafić do więzienia nawet na pięć lat.

Źródło: mazowiecka.policja.gov.pl

Czytaj także: