Zostań w domu i „Play At Home”. Za darmo

432

Sony ma pomysł, jak zrekompensować zamknięcie w domach w czasach epidemii. W ramach  „Play At Home” udostępnia bezpłatnie gry. Akcja trwa do 6 maja do godz. 5.00. Pobrane gry zostaną w bibliotece użytkowników na zawsze.

W ramach tej inicjatywy gracze będą mogli pobrać bezpłatnie gry: Uncharted – Kolekcja Nathana Drake’a oraz Journey.

Kolekcja Nathana Drake’a to zestaw zremasterowanych na PlayStation 4 trzech tytułów studia Naughty Dog i obejmuje Uncharted: Fortuna Drake’a, Uncharted 2: Pośród złodziei oraz Uncharted 3: Oszustwo Drake’a.

Druga dostępna bezpłatnie gra, to Journey, czyli gra przygodowa, której przekaz afirmujący życie może być teraz jeszcze ważniejszy niż kiedykolwiek przedtem.


Firma Sony Interactive Entertainment ustanowi też fundusz wspierający mniejsze, niezależne studia w tworzeniu tytułów dla graczy. Na pomoc niezależnym deweloperom firma przeznaczyła 10 mln dolarów.

Ponadto za pośrednictwem wartego 100 mln dolarów funduszu Sony Global Relief Fund for COVID-19 firma będzie wspierać osoby walczące z tą pandemią na pierwszej linii, dzieci i nauczycieli pracujących zdalnie, a także społeczność twórców.

Choć trudno nie pochwalić pozytywnego zaangażowania firmy w łagodzenie negatywnych skutków zarazy, to nie trudno zauważyć, że akcja promocyjna ma budować zaufanie i przyzwyczajenie do używania produktów określonej marki. Tym bardziej, że Sony jest w trakcie akcji promocyjnej PS5.

Źródło: www.wirtualnemedia.pl