Zobacz, o czym mówiliśmy na Konferencji C&C Partners…

402

Konferencja Nowoczesne włókna światłowodowe w sieciach szerokopasmowych

Już po raz drugi C&C Partners, członek holdingu TKH miał przyjemność organizować konferencję na temat Nowoczesnych włókien światłowodowych w sieciach szerokopasmowych. Prelegentem spotkania dla prawie 100 osób z ponad 50 firm, był Onno Bresser – Dyrektor Rozwoju Włókien i Kabli Światłowodowych w firmie TKF/TFO. Spotkanie, które odbyło się 3 czerwca, było adresowane dla operatorów ISP oraz wszystkich pragnących zgłębić wiedzę praktyczną, związaną z wykorzystaniem włókien światłowodowych do budowy szybkich i wydajnych sieci szerokopasmowych FTTx. Na spotkaniu poruszono tematy takie jak:

  • zasady transmisji światłowodowej,
  • właściwości włókien światłowodowych,
  • proces produkcji,
  • standardy międzynarodowe ITU, IEC, i ISO,
  • dobór włókna do sieci FTTx.

Bardzo istotnym punktem podczas dyskusji okazały się standardy i nowe trendy we włóknach światłowodowych . Podczas konferencji wskazano różnice pomiędzy poszczególnymi typami włókien światłowodowych, omówiono poszczególne parametry techniczne opisujące włókna ze szczególnym uwzględnieniem standardu G.657.A1. Uczestnikom przedstawiono kierunki rozwoju włókien oraz wskazano korzyści z tego rozwoju dla użytkowników końcowych. Obalono też wiele mitów, które na rynku są niestety obecne.
Zapleczem technologicznym dla firmy C&C Partners jest fabryka TKF (TFO), również należąca do Holdingu TKH. TFO jest producentem włókien światłowodowych wykorzystywanych do produkcji wysokiej jakości kabli światłowodowych przez zakład TKF. Produkty te są obecne na wielu rynkach światowych. Strategicznym posunięciem było stworzenie joint-venture z Shin-Etsu Chemical (Japonia). Do tej pory był głównym dostawcą preform dla TFO. Dzięki temu firma C&C Partners jako jeden z niewielu na świecie producentów, kontroluje cały proces produkcji światłowodowej od pre-form, przez włókno po kabel światłowodowy. W przyszłym roku zespół C&C Partners razem z Grupą TKH weźmie udział w Konferencji FTTH 2015 EXPO XXI w Warszawie.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Konferencji:

Relacja z wydarzenia C&C Partners

Kontakt: w.jurewicz@ccpartners.pl
www.ccpartners.pl