TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Znika jedna z aplikacji Google’a

Google posiada wiele aplikacji i rozwiązań, które mają ułatwić użytkownikom życie. Teraz firma ogłosiła, że rezygnuje z jednej z nich. Aplikacja działać będzie tylko do 2024 r.

Google kończy z aplikacją Podcasts. Działać będzie tylko do 2024 r., a potem subskrybenci muszą liczyć się ze zmianami.

Na razie nic się nie zmienia – możesz korzystać z Podcastów Google tak jak do tej pory. Podcasty zostaną udostępnione w YouTube Music do końca tego roku, a przez pierwsze kilka miesięcy 2024 roku będziemy wprowadzać w Twoim regionie narzędzia umożliwiające przeniesienie subskrypcji podcastów z Podcastów Google – poinformowała subskrybentów firma Google.

Dla tych, którzy korzystają z Podcastów Google i cieszą się  oddzieleniem ich od muzyki, nie jest to dobra wiadomość. Google nie będzie dalej rozdzielać tych funkcji i dla wszystkich dostępna będzie YouTube Music.

W YouTube Music będzie można słuchać podcastów na takich samych zasadach jak w Podcastach Google, bez płatnej subskrypcji. Jeśli aplikacja YouTube Music Ci nie odpowiada, narzędzia będą umożliwiały pobranie pliku z subskrypcjami programów i zaimportowanie go do aplikacji, która obsługuje taki import. Możesz też skorzystać z Google Takeout, aby wyeksportować dane z Podcastów Google ze swojego konta Google – napisał Google do  subskrybentów.

Użytkowników zmiana nie powinna zaskoczyć

Już wcześniej pojawiały się sygnały, że Google przygotowuje się do tej zmiany. Od początku 2023 r. wyszukiwarka Google nie wyświetlała przycisków pozwalających na odtwarzanie w podcastach z linkami do Podcastów Google. Kilka miesięcy później pojawiła się obsługa podcastów w YouTube Music, chociaż najpierw jedynie w USA.

Teraz wprowadzone zmiany oznaczają, że funkcja YouTube Music będzie musiała przejść aktualizację. Na razie podcasty obsługuje jedynie w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Ameryce Łacińskiej. Do końca 2023 r. zmiana ma objąć cały świat.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...