Znamy nazwisko nowego dyrektora COI

Centralny Ośrodek Informatyki - coi katowice

Niedawno pisaliśmy o tym, że od 1 października Przemysław Koch nie pełni już funkcji dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki. Został on członkiem zarządu do ds. operacji IT Velobanku. Pozostawało pytanie: kto zastąpi go na stanowisku w COI? Znamy na nie odpowiedź.

10 października na stanowisko dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki powołano Marcina Kubarka. To wieloletni pracownik COI. Rozpoczął w nim pracę w 2014 r. jako główny architekt w Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPIK).

 – Jestem przekonany, że wieloletnie doświadczenie Marcina Kubarka w strukturach COI zapewni skuteczne realizowanie ambitnej agendy, którą zaplanowaliśmy – powiedział Janusz Cieszyński, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Nowy dyrektor COI w latach 2018-2019 pracował nad stabilizacją i rozwojem wdrożonego systemu Centralnej Ewidencji CEPiK jako dyrektor departamentu. Później jako Dyrektor Departamentu Rozwoju Aplikacji odpowiedzialny był za budowę i rozwój usług dostępnych w domenie publicznej takich jak Rejestry Państwowe, e-usługi, profil zaufany czy ePUAP.

– Ostatnie półtora roku to okres najbardziej intensywnego rozwoju organizacji. Przed nami kolejne wyzwania – nie tylko w zakresie nowych projektów – ale też związane z przekształceniem COI w Agencję Informatyzacji – powiedział po objęciu stanowiska Marcin Kubarek.

Źródło: gov.pl