Zmiany w Centralnym Ośrodku Informatyki

Centralny Ośrodek Informatyki - coi katowice

Przemysław Koch został odwołany z funkcji dyrektora Centralnyego Ośrodka Informatyki. Został powołany na stanowisko członka zarządu ds. operacji IT Velobanku. Kto zastąpi go na stanowisku w COI?

Od 1 października 2022 r. Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał Przemysława Kocha z funkcji dyrektora COI. Wiązało się to z objęciem przez Kocha stanowiska członka zarządu ds. operacji IT Velobanku.

Przemysław Koch związany z Centralnym Ośrodkiem Informatyki był od września 2021 r. Uczestniczył w realizacji takich zadań COI jak wdrożenie zmian umożliwiających nadawania numeru PESEL osobom uciekającym przed wojną w Ukrainie wraz z dostarczenia ponad 10 tys. sztuk sprzętu wspierającego ten proces w samorządach. Kocha koordynował też prace nad strategią na lata 2022-2024 w zakresie działań Ministra Cyfryzacji, wypracowywał założenia nowych projektów m.in. w zakresie pełnomocnictw elektronicznych czy platformy e-płatności. Pełnomocnik Rządu ds. Cyberbezpieczeństwa – Janusz Cieszyński dziękował Kochowi za pracę i kreatywne podejście do procesu cyfryzacji administracji publicznej.

Na razie nie wiadomo, kto na stanowisku dyrektora Centralnego Ośrodka Informatyki zastąpi Przemysława Kocha. Informacje na ten temat mają zostać niebawem opublikowane.

Źródło: gov.pl