TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zmiana warunków korzystania z Google’a już w maju

W maju zmienia się warunki korzystania z usług Google. Dotyczyć to będzie mieszkańców Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

Google dostosowuje się do prawa obowiązującego w UE i do warunków obowiązujących na tym rynku usług. Dlatego zmienia zasady korzystania ze swoich usług. Czego mogą się spodziewać użytkownicy?

Nowe zasady korzystania z Google’a

Zmieniają się warunki dotyczących generatywnej AI. „Dodatkowe warunki korzystania z generatywnej AI” zostają przeniesione do głównych warunków korzystania z usług. Dodano też wyjaśnienia dotyczące AI jak to, że firma nie będziemy zgłaszać praw własności do oryginalnych treści wygenerowanych przez swoje usługi oparte o sztuczną inteligencję.

Pojawią się bardziej przejrzyste informacje o nadużyciach zawierające więcej przykładów i szczegółów dotyczących. Użytkownicy będą mieć jasność, co jest zabronione przy korzystaniu z usług Google.

W nowych zasadach zawarta jest większa ilość informacji o ograniczeniach odpowiedzialności. Google doprecyzowuje sekcje dotyczące ograniczeń odpowiedzialności i odszkodowania. Będą dostosowane do przepisów lokalnych – w tym wypadku obowiązujących w UE.

Bardziej przejrzyste informacje o sporach pozwolą łatwiej je rozpatrywać. Naruszenie warunków przez użytkownika może skutkować nie tylko ograniczeniem czy zawieszeniem dostępu do usług Google, ale również odwołaniem się firmy do prawa obowiązującego na danym terenie.

Google dodaje też opis działania swoich usług i aktualizuje nazwy niektórych z nich.

Nowe warunki będą obowiązywać od 22 maja 2024 r. Dotyczyć będą użytkowników z Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego.

W przypadku niewyrażenia zgody na nowe warunki użytkownik powinien usunąć swoje treści i zaprzestać używania usług. Może też w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji zakończyć relację z nami, zamykając swoje konto Google – informuje Google.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...