TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Komercyjne uruchomienie KameleonTV

Wielu małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych uczestniczy w testach platformy telewizyjnej przygotowanej przez Grupę MiŚOT. Serwis jest gotowy do startu komercyjnego, który zaplanowano na 6 maja. Po tym terminie będą mogły zostać podpisane pierwsze umowy z operatorami, którzy chcą dostarczać to rozwiązanie swoim klientom.

Nowatorskie podejście 

Środowisko małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych wyczekiwało zmian w zasadach dostępu do usługi telewizyjnej. Zespół realizujący projekt KameleonTV miał niełatwe zadanie do wykonania, próbując zmienić utarte schematy postępowania w tym zakresie. Udało zrealizować się wszystkie najważniejsze założenia, wśród których było wypracowanie unikatowego modelu współpracy dostawcy platformy z nadawcami i operatorami.

– Model zapewnia atrakcyjne stawki rozliczeniowe, co przełoży się na większe zyski operatorów. Nie będzie konieczne ponoszenie kosztów inwestycji w sprzęt do transmisji sygnału czy zakup dużej liczby urządzeń abonenckich – wylicza korzyści szef projektu Paweł Białas. Grupa MiŚOT wspiera operatorów w procesie wdrożenia, dając tym samym możliwość skupienia się na prowadzeniu biznesu – dodaje.

Dostępne pakiety

Jako pierwszy uruchomiony zostanie pakiet żółty, w którym dostępnych będzie 60 kanałów o tematyce ogólnej, rozrywkowej oraz informacyjnej. Dzięki niskiej cenie może być dodawany do każdej instalacji internetu realizowanej przez operatora. Drugi pakiet niebieski, który zostanie uruchomiony w tym samym czasie, jest dużo bogatszy – z 96 programami. Zawiera on najbardziej popularne kanały informacyjne, takie jak TVN24, TVN24 Bis, TVP Info, Wiadomości24 oraz stację Republika, o którą pyta wielu klientów. Pakiet niebieski to wiele więcej, znajdą się w nim również takie kanały jak: Eurosport, Discovery Channel, Animal Planet, Cartoon Network czy Cartoonito. W obu udostępnianych pakietach znajdują się kanały w wysokiej rozdzielczości 4K.

Dostęp

Platformę KameleonTV abonenci będą mogli odbierać za pośrednictwem dekoderów abonenckich wyposażonych w system Android TV, na telewizorach smart, innych urządzeniach wyposażonych w system Android oraz iOS, jak również za pośrednictwem web portalu. Dostęp do programów może się różnić w zależności od interfejsu, z którego korzysta użytkownik. Wiąże się to z zakresem licencji, której udziela nadawca na różne pola eksploatacji. Pakiety telewizji za pośrednictwem platformy KameleonTV mali i średni operatorzy telekomunikacyjni mogą oferować swoim klientom po 6 maja 2024 roku.

Dlaczego warto?

Szereg korzyści, które niesie innowacyjne rozwiązanie KameleonTV, powoduje, że usługa cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Komfort w użytkowaniu dla klienta końcowego może bezpośrednio wpłynąć na rozwój biznesu dla operatora. Co więcej, jasne i maksymalnie uproszczone zasady kontraktu przy jednoczesnej łatwej i intuicyjnej obsłudze (system eMU) są dodatkowymi, mocnymi argumentami przekonującymi MiŚOT-ów do nawiązania współpracy. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu, przekonani że wszechstronne korzyści nie pozostawiają wątpliwości. 

Na szczegółowe pytania, dotyczące zarówno warunków współpracy jak i innowacyjnych rozwiązań usługi KameleonTV, odpowiedzą:

Paweł Białas, Dyrektor ds. sprzedaży i rozwoju, pawel.bialas@misot.pl, +48 780 118 730

Wojciech Ogonek, Kierownik ds. Klientów Kluczowych, wojciech.ogonek@misot.pl, +48 797 301 309

Wojciech Jureczka, Kierownik  ds. Klientów Kluczowych,  wojciech.jureczka@misot.pl, +48 ‭‭514 018 647

Aleksandra Czerech
Aleksandra Czerech
Marketerka z krwi i kości, która od ponad dziesięciu lat wspiera małych i średnich operatorów telekomunikacyjnych w budowaniu strategii, przewagi konkurencyjnej oraz komunikacji z klientem. W Grupie MiŚOT zajmuje się wsparciem realizowanych projektów w obszarze marketingu.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...