TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Zerwanie umowy z Orange tylko dla wybranych

17 kwietnia był dniem, w którym Orange przestał świadczyć usługi dostępu do Internetu w technologii CDMA. W związku z tym umowę powinni mieć możliwość zerwać niemal wszyscy użytkownicy Internetu mobilnego. Problem polega na tym, że na taki krok bez konsekwencji sieć pozwala tylko wybranym.
Zgodnie z regulaminem ofert internetowych Orange dawała swoim klientom gwarancję dostępu do wszystkich technologii transmisji pakietowej, jakie tylko znajdowały się w ofercie. Sieć gwarantowała dostęp do technologii CDMA do dnia 21 lipca 2016 roku w planach Orange FreeNet i ich pochodnych. 21 lipca sieć zmieniła zapisy w regulaminach, gdyż przewidywała, że nie przedłuży rezerwacji na częstotliwość 450 MHz. Nowe zapisy mówiły, że Orange nie gwarantuje już dostępu do Internetu w sieci CDMA. Kiedy stało się pewne, że sieć nie przedłuży rezerwacji częstotliwości 450 MHz, informacja o tym, że Orange w ogóle ma w ofercie CDMA zniknęła zupełnie.
Możliwość wypowiedzenia umowy bez konsekwencji powinni mieć zatem wszyscy klienci, którzy zawarli je przed 21 lipca 2016 roku. Tutaj sieć zastosowała jednak pewną selekcję, którą wyjaśnił rzecznik prasowy Orange Polska: “Orange Polska wypowiedział umowy klientom, którzy korzystali wyłącznie z usług świadczonych w paśmie 450 MHz. Uprawnienie do rozwiązania umowy otrzymali także ci klienci, dla których CDMA w paśmie 450 MHz było jedną z kilku technologii oferowanych przez Orange w ramach ich umowy, ale utrata tej częstotliwości spowodowała u nich obniżenie jakości lub brak usługi dostępu do Internetu”.
Prawo Telekomunikacyjne wyraźnie mówi, że w takiej sytuacji wszyscy klienci, którzy korzystali z internetu mobilnego powinni otrzymać pisemną informację o zmianie regulaminu wraz z jego nową wersją. Powinna się tam również znaleźć informacja, że w razie braku akceptacji nowych zasad, przysługuje im prawo do odstąpienia od umowy.
Źródło: www.telepolis.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...