Za brak aktywności numeru w Orange trzeba będzie płacić

624

Za brak aktywności w ofertach na kartę w Orange trzeba będzie płacić. By tego uniknąć konieczne będzie wykonanie przynajmniej jednej czynności takiej jak połączenie głosowe, wysłanie SMS-a czy zakup płatnego pakietu.

4 kwietnia 2022 r. wejdzie zmiana cenników ofert na kartę w Orange. W kilku pakietach pojawi się usługa „Utrzymanie numeru w sieci”. Ale właściwie nie wiadomo jak ma się ta oferta przysłużyć klientom. Wiadomo tylko, że pozwala ona na utrzymanie numeru w sieci operatora, a klient nie korzystając aktywnie z numeru będzie zobowiązany do ponoszenia kosztów.

W komunikacie Orange wyjaśnia, że opłata w wysokości 5 zł pobierana będzie, jeśli numer nie będzie wykazywał żadnej aktywności przez 31 dni. Aktywnością może być połączenie wychodzące, wysłanie SMS-a lub MMS-a czy pobieranie danych internetowych.

Opłata taka będzie pobierana cyklicznie za każde 31 dni bez aktywności. Z opłat nie zwalnia włączona promocja „Konto ważne rok”. Nie wystarczy też zasilać konta, ale należy coś wydawać wykonując jakieś płatne działania.

Abonenci, którzy zmian cennika nie zaakceptują, mogą do dnia jego wejścia w życie zrezygnować z usług Orange.

Źródło: telepolis.pl