TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wysokość stawek FTR i MTR od 1 stycznia 2022 r.

Akt delegowany określający maksymalne stawki FTR i MTR został przyjęty 18 grudnia 2020 r. Teraz Prezes UKE opublikował wysokość stawek, które będą obowiązywały od 1 stycznia do 31 grudnia 2022 r.

Akt delegowany jest rozporządzeniem  przyjętym przez Komisję Europejską określającym stawki zakańczania połączeń w sieciach stacjonarnych (FTR) oraz mobilnych (MTR) .

Wysokość tych stawek  w dokumencie została wyrażona w EURO. Wyjątkiem była stawka FTR obowiązująca od 1 lipca 2021 r. do 31 grudnia 2021 r. wyrażona w złotówkach.

Prezes UKE publikuje wysokość stawki z uwzględnieniem jej wartości w złotówkach. Ma to zapewnić informacja dla podmiotów działających na rynku zakańczania połączeń FTR/MTR.

Przeliczenie stawek odbywa się na podstawie średniej referencyjnych kursów wymiany EUR – PLN publikowanych przez Europejski Bank Centralny w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej w dniach 1 września, 1 października i 1 listopada 2021 r. Stawki mają obowiązywać przez cały 2022 r.

Maksymalna stawka za zakończenie połączenia w sieci stacjonarnej (FTR) w roku 2022 wyniesie 0,07 eurocenta za minutę połączenia. W przeliczeniu na złotówki stawka ta ma wynieść :   0,0032 zł.

Maksymalna stawka za zakończenie połączenia w sieci mobilnej (MTR)  w roku 2022 wyniesie 0,55 eurocenta za minutę połączenia. W przeliczeniu na złotówki ta stawka to 0,0252 zł.

Źródło: uke.gov.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...