TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wyścig po 6G

Podczas Koreańskiej Wystawy Nauki i Technologii 2021 LG Elektronics ma zademonstrować technologię 6G. Przede wszystkim chodzi o wzmacniać mocy 6G, który został opracowany wraz z niemieckim Instytutem Badawczym Fraunhofera.

LG Electronics cały czas pracuje nad rozwojem technologii 6G. W sierpniu 2021 r. zastosowano wzmacniacz mocy 6G w Berlinie. Zaprezentowano bezprzewodowe odbieranie i przesyłanie danych na odległość ponad 100 metrów w paśmie częstotliwości terahercowym.

Nad zastosowaniem 6G pracuje także Samsung. Firma badania nad technologią ogłosiła w 2019 r. Celem jest ociągnięcie prędkości transferu 1 TB/a. Nowy standard ma być gotowy do pełnego użycia w 2028 r. Komercjalizacja miałaby mieć miejsce jeszcze 2 lata później.

W Październiku 2019 r. prace nad rozwojem 6G ogłosiła także firma Huawei. A 1/3 wniosków patentowych związanych z 6G pochodzi z Chin.

O technologii 6G mówił już Donald Trump w lutym 2019 r. Jeszcze jako prezydent uznał, że USA chcą jak najszybciej opracować tę technologię.

Na świecie trwa nie tylko wdrażanie 5G, ale też przygotowania do 6G.

W Wielkiej Brytanii podjęto decyzję o stopniowym znikaniu 2G i 3G. Proces ma zostać zakończony w 2033 r. Uwolniona przestrzeń radiowa trafi do 5G, a w dalszej perspektywie właśnie do 6G.

Źródło: cyberdefence24.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...