Wyprawka szkolna. Można już składać wnioski on-line

464
fot. Pixabay

Za pomocą internetu można już składać wnioski o tzw. wyprawkę szkolną. Mimo że wakacje trwają w najlepsze warto pomyśleć już o nadchodzącym nowym roku szkolnym. Do wzięcia jest 300 zł.

Wniosek o świadczenie w ramach projektu „Dobry start” można składać on-line przez portal informacyjno-usługowy [email protected] lub portal PUE ZUS. Od 1 sierpnia wnioski będzie można składać także drogą tradycyjną (w formie papierowej) bezpośrednio w urzędzie lub za pośrednictwem poczty. Wniosek należy złożyć do 30 listopada.

Wiceminister rodziny Barbara Socha podkreśliła, że wczesne złożenie wniosku gwarantuje wczesne wypłaty. Przypomniała też, że od trzech lat do polskich rodzin co roku trafiło 1,5 mld zł, by wesprzeć materialnie uczniów.

Złożenie wniosku w lipcu lub w sierpniu gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Jeśli wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach (we wrześniu, październiku lub w listopadzie), to wsparcie trafi do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

Świadczenie „Dobry start” w wysokości 300 zł przysługuje raz w roku na dziecko uczące się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20 lat. Dzieci niepełnosprawne, uczące się w szkole, otrzymają świadczenie do ukończenia przez nie 24 lat. Rodziny otrzymają pieniądze bez względu na dochód. „Dobry start” nie przysługuje na dzieci uczęszczające do przedszkola i na dzieci realizujące roczne przygotowanie przedszkolne w tzw. zerówce w przedszkolu lub w szkole.

Źródło: PAP