TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Kolejny konkurent dla Zooma. Intel zapowiedział inwestycję w program miliony dolarów

Wygląda bardzo podobnie do Zooma, a połączenia są szyfrowane. Za tym nowym przedsięwzięciem stoi Mukesh Ambani, najbogatszy człowiek w Indiach.

Mukesh Ambani jest właścicielem firmy Jio Platforms, która niedawno zakończyła zbiórkę funduszy z kwotą 15,2 mld dolarów. Oddała właśnie w ręce internautów aplikację JioMeet.

To nowa usługa umożliwiająca wideokonferencje i nieograniczoną liczbę bezpłatnych połączeń w wysokiej rozdzielczości (720p). Obsługuje również aż do 100 uczestników rozmowy, a jej twórcy twierdzą, że rozmowa może trwać nieprzerwanie nawet do 24 godzin.

JioMeet wygląda bardzo podobnie do Zooma, jest intuicyjny w użyciu, a ponadto bardziej dba o bezpieczeństwo. JioMeet umożliwia ochronę hasłem przy każdym połączeniu, obsługę logowania na wielu urządzeniach (do 5) oraz możliwość udostępniania ekranu i współpracy na nim. Producent twierzdi także, że wszystkie spotkania są “szyfrowane”.
Z innych funkcji warto, chociażby wymienić “Tryb bezpiecznej jazdy”, który uruchamia się, gdy uczestnik wideorozmowy jedzie autem.

Jak na razie usługa działa tylko w Indiach. Tylko w tym kraju ma obecnie ok. 35 mln aktywnych użytkowników na urządzeniach z systemem Android.

Intel poinformował w piątek, że zainwestuje 253,5 mln dolarów w Jio Platforms, dołączając do listy głośnych inwestorów, w tym Facebooka i Silver Lake, którzy wsparli największego indyjskiego operatora telekomunikacyjnego w ostatnich miesiącach.

Źródło: dobreprogramy.pl

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...