Kolejny konkurent dla Zooma. Intel zapowiedział inwestycję w program miliony dolarów

Wygląda bardzo podobnie do Zooma, a połączenia są szyfrowane. Za tym nowym przedsięwzięciem stoi Mukesh Ambani, najbogatszy człowiek w Indiach.

Mukesh Ambani jest właścicielem firmy Jio Platforms, która niedawno zakończyła zbiórkę funduszy z kwotą 15,2 mld dolarów. Oddała właśnie w ręce internautów aplikację JioMeet.

To nowa usługa umożliwiająca wideokonferencje i nieograniczoną liczbę bezpłatnych połączeń w wysokiej rozdzielczości (720p). Obsługuje również aż do 100 uczestników rozmowy, a jej twórcy twierdzą, że rozmowa może trwać nieprzerwanie nawet do 24 godzin.

JioMeet wygląda bardzo podobnie do Zooma, jest intuicyjny w użyciu, a ponadto bardziej dba o bezpieczeństwo. JioMeet umożliwia ochronę hasłem przy każdym połączeniu, obsługę logowania na wielu urządzeniach (do 5) oraz możliwość udostępniania ekranu i współpracy na nim. Producent twierzdi także, że wszystkie spotkania są “szyfrowane”.
Z innych funkcji warto, chociażby wymienić “Tryb bezpiecznej jazdy”, który uruchamia się, gdy uczestnik wideorozmowy jedzie autem.

Jak na razie usługa działa tylko w Indiach. Tylko w tym kraju ma obecnie ok. 35 mln aktywnych użytkowników na urządzeniach z systemem Android.

Intel poinformował w piątek, że zainwestuje 253,5 mln dolarów w Jio Platforms, dołączając do listy głośnych inwestorów, w tym Facebooka i Silver Lake, którzy wsparli największego indyjskiego operatora telekomunikacyjnego w ostatnich miesiącach.

Źródło: dobreprogramy.pl