KIKE i Nasza Wizja zapraszają na Zjazd MiŚOT

 
Współpraca między naszymi organizacjami trwa od lat, choć nie była widoczna dla wszystkich podmiotów działających na rynku – mówi Łukasz Biedroński z Fundacji Nasza Wizja. – Sytuacja dojrzała jednak do tego, by ją zacieśnić, między innymi przez wspólną organizację Zjazdu MiŚOT.
 
 

Trwa rejestracja na pierwszy z cyklu lokalny zjazd. Odbędzie się on w dniach 18-19 listopada 2021 r. w Bukowinie Tatrzańskiej. W pierwszym tygodniu zapisów zarezerwowana została już połowa miejsc. Podczas zjazdu uczestnicy paneli i sesji usłyszą o zmianach na rynku telekomunikacyjnym, nowych regulacjach, trendach, a także o tym, co dzieje się w organizacjach branżowych. Nie zabraknie też atrakcji i czasu na integrację.

<czytaj więcej>

 

Zdecydowaliśmy się na Publikon

Rozmawiamy z Michałem Siemońskim z firmy Atmel, która świadczy usługi telekomunikacyjne w Elblągu i okolicznych miejscowościach. W promocji swych usług w mediach społecznościowych Atmel korzysta z usługi Publikon.

<czytaj więcej>


 

Polska ma problem z cyberbezpieczeństwem

Wyciekły adresy e-mail osób biorących udział w Narodowym Spisie Powszechnym Ludności i Mieszkań 2021, wcześniej mieliśmy do czynienia z włamaniami na konta polityków na Twitterze i Facebooku, wyciekiem maili ze skrzynek przedstawicieli Rady Ministrów, a w kwietniu tego roku upublicznione zostały informacje dotyczące 20 tys. funkcjonariuszy policji.

<czytaj więcej>


 

O G Ł O S Z E N I E    P A R T N E R A

CSR - druga edycja szkolenia

Przed nami druga edycja bezpłatnego szkolenia online na temat społecznej odpowiedzialności biznesu. W wydarzeniu zaplanowanym na 14 października wezmą udział uczestnicy pierwszej części z 30 września oraz osoby, które po rejestracji (nadal jest ona możliwa! TUTAJ) obejrzą film z nagraniem pierwszego szkolenia. Warto - mamy szansę na solidną porcję najnowszej wiedzy z obszaru CSR, jak również na wygranie Kindla. W pierwszej edycji najszybciej na pytanie dla uczestników odpowiedział Jacek z firmy ZFIX.

<czytaj więcej> 


 

Awaria Facebooka

W poniedziałek 4 października w godzinach popołudniowych przestał działać Facebook. Awaria trwała kilka godzin i usunięto ją niedługo po północy. Problemy miały też Instagram i WhatsApp. Straty? 7 miliardów dolarów.

<czytaj więcej 1>  <czytaj więcej 2>


 

  ZARZĄDZANIE    
Rusza wsparcie dla dzieci z rodzin na terenach po PGR-ach
Zmiany w zarządach Fiberhost i Inea
Play zbadał preferencje i zwyczaje użytkowników internetu w Polsce
  E-COMMERCE    
Jak sprawnie i bezpiecznie robić zakupy online?
  INTERNET    
„Nastolatki 3.0” – raport o zachowaniu nastolatków w internecie
  TECHNOLOGIA    
Wdrożenie standardu DVB-T2 HEVC przyniesie poważne zmiany
Polska na 31 miejscu światowego rankingu prędkości internetu
Polski startup opracowuje monitoring sieci elektroenergetycznych wykorzystujący 5G
  POLSKA    
  ŚWIAT    

Firma SandBox Media sp. z o.o., nadawca polskiego muzycznego kanału MIXTAPE poświęconego w 100% kulturze Hip-Hop, dołączyła do EPIX. Dzięki usługom dystrybucji strumieni zapewnianym przez EPIX dostęp do kanału ma w chwili obecnej ponad 800.000 abonentów małych i dużych sieci kablowych w kraju. Obecność wszystkich integratorów w węzłach EPIX oraz bezpośredni styk z kilkuset podmiotami stanowi dla stacji istotne wsparcie w rozwoju zasięgu technicznego. Aktualny zasięg oraz więcej informacji o kanale można znaleźć tutaj: www.mixtapetv.pl

Serdecznie witamy i obdarowujemy Cię EPID-em [SANDBOXMED].


MiŚOT MTM-INFO Mariusz Pikor, Tomasz Taczański S.J. ze Stalowej Woli, legitymujący się EPID-em [MTMINFO], dokonał upgrade’u styku z EPIX.Warszawa do 20 Gb/s.


Do grona Uczestników EPIX.Warszawa dołączył portem 1 Gb/s MiŚOT ISLAND-SERWIS-NET Mirosław Gorczakowski z Międzyzdrojów.


MiŚOT ITV Media Sp. z o.o. z Łowicza, legitymujący się EPID-em [ITVMEDIA], dokonał upgrade’u styku z EPIX.Warszawa do 40 Gb/s.


MiŚOT GIGALINK Sp. z o.o. z Wrocławia, legitymujący się EPID-em [GIGALINWRO], jest kolejnym Uczestnikiem:

  • posiadającym drogi transmisyjne do EPIX.Warszawa oraz EPIX.Katowice realizowane przy pomocy niezależnych łącz,
  • realizującym redundancję z wykorzystaniem usług IP EPIX w dwóch naszych węzłach.

[GIGALINWRO] dołączył do EPIX.Warszawa portem 1 Gb/s.

MiŚOT PING wysyła Projekt MdM 
przy współpracy ze Stowarzyszeniem e-Południe
41-902 Bytom; ul. Józefczaka 29/40 
KRS: 0000305459 | NIP: 240927030 | REGON: 6262925765

Copyright © *|CURRENT_YEAR|* *|LIST:COMPANY|*, Wszystkie prawa zastrzeżone.

Chcesz zmienić coś w swoich notyfikacjach?
Możesz zmienić swoje preferencje lub wypisać się. 
Facebook
Website