Zmiany w zarządach Fiberhost i Inea

372
inea

Prezesem spółki Fiberhost – operatora otwartych usług światłowodowych została Marta Wojciechowska. Na prezesa sieci kablowej Inea powołano Macieja Piechocińskiego. Zmiany wejdą w życie 1 października.

Inea jest dostawcą internetu światłowodowego, telewizji, telefonii oraz usług dla biznesu i data center. Z jej usług korzysta obecnie blisko 300 tys. klientów indywidualnych oraz prawie 3 tys. szkół

Z początkiem wakacji podzielono firmę Inea na dwie spółki. Jedną jest teraz niezależny dostawca usług Inea, a drugim Fiberhost zajmująca się działaniami związanymi z zarządzaniem i udostępnianiem otwartych sieci światłowodowych.

Czasowo funkcję prezesa spółki Fiberhost objęła Marta Wojciechowska. Związana jest ona z grupą od prawie 12 lat. Zajmuje się sprawami prawnymi i regulacyjnymi, cyberbezpieczeństwem, audytami czy human capital.

– Fiberhost ma jasno określoną strategię, wiemy do czego dążymy i jakie są cele operatora otwartych sieci światłowodowych. Co ważne, mamy na pokładzie zespół profesjonalistów, który doskonale sobie z tym zadaniem poradzi – zapowiedziała Marta Wojciechowska.

Do zarządu Fiberhost powrócił współtwórca Inea –  Eugeniusz Grzybek.

Prezesem Inea został Maciej Piechociński, który z firmą związany jest od 6 lat. Zajmował stanowisko strategic business unit directora. Odpowiadał za strategię oraz działania komercyjne na rynkach B2C i B2B.

Michał Bartkowiak oraz Piotr Sujecki – członkowie dotychczasowego zarządu złożyli rezygnację z pełnionych funkcji. Jednak Michał Bartkowiak przez pewien czas będzie jeszcze pełnił funkcję doradcy zarządu w obu spółkach.

– Wiem, że pozostawiam obie firmy w doskonałej kondycji, gotowe na kolejne wyzwania. Inea w ciągu ostatnich 6 lat zmieniła się z regionalnego operatora kablowego, w dostawcę najszybszego Internetu w Polsce, lidera rozwoju infrastruktury światłowodowej w kraju oraz hurtowego operatora otwartych sieci telekomunikacyjnych, działającego pod marką Fiberhost. Przede mną nowe wyzwania – podsumował Michał Bartkowiak, były prezes Fiberhost i Inea.

Źródło: wirtualnemedia.pl