Html code here! Replace this with any non empty raw html code and that's it.

TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

IBM bierze udział w dwóch projektach 5G w Europie

IBM ogłosił swój udział w budowie otwartych sieci 5G w Europie. Firma rozpoczęła współpracę z Airspan Networks oraz z hiszpańskim operatorem – Telefonica.

We współpracy z Airspan Networks IBM będzie tworzyć platformę testową Open RAN dla sieci 5G w Niemczech i Francji. Powstanie ona w ośrodkach badawczych IBM Watson IoT Center w Monachium i IBM Global Industry Solution Center (GISC) w Nicei. Dzięki temu możliwe będzie zdalne kontrolowanie przetwarzania brzegowego z wykorzystaniem 5G.

Współpraca z Teefoniką to wdrażanie chmurowej sieci szkieletowej 5G. A dokładniej IBM Global Business Services będzie wspólnie z firmami Red Hat i Juniper Networks wdrażać Unica Next – platformę cloud native firmy Telefonica. Sieć budowana jest w oparciu o rozwiązania IBM Cloud Pak for Network Automation, Red Hat OpenShift oraz Juniper Networks Apstra i technologię QFX.

IBM ma też współpracować w celu przyspieszenia wdrożeń technologii Open RAN i rozwoju tego ekosystemu. Prace prowadzone w niemieckim i francuskim ośrodku mają wspierać testowanie interoperacyjności z prywatnymi autonomicznymi sieciami rdzeniowymi 5G, a także pomóc opracować sprzęt i oprogramowanie dla klientów w Europie.

Źródło: newsroom.ibm.com

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProffesional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

Najnowsze

Autonomiczne pojazdy w Jaworznie

Autonomiczne pojazdy i sposoby na ich wszechstronne wykorzystanie to rozwiązanie światowe, które trafia także...

1500 osób straci pracę w Spotify

Kolejna fala zwolnień Spotify. Ten największy serwis stremujący muzykę już w styczniu zwolnił 600...

Superkomputer dla każdego! Czy to możliwe?

Amazon postanowił wyjść naprzeciw tym, którzy marzą o nim lub potrzebują  superkomputera. Nie trzeba...

Hawe zacieśnia współpracę z Infinerą 

Hawe Telekom wzmacnia współpracę z Infinerą – amerykańską firmą technologiczną działającą w obszarze łączności....