TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

IBM bierze udział w dwóch projektach 5G w Europie

IBM ogłosił swój udział w budowie otwartych sieci 5G w Europie. Firma rozpoczęła współpracę z Airspan Networks oraz z hiszpańskim operatorem – Telefonica.

We współpracy z Airspan Networks IBM będzie tworzyć platformę testową Open RAN dla sieci 5G w Niemczech i Francji. Powstanie ona w ośrodkach badawczych IBM Watson IoT Center w Monachium i IBM Global Industry Solution Center (GISC) w Nicei. Dzięki temu możliwe będzie zdalne kontrolowanie przetwarzania brzegowego z wykorzystaniem 5G.

Współpraca z Teefoniką to wdrażanie chmurowej sieci szkieletowej 5G. A dokładniej IBM Global Business Services będzie wspólnie z firmami Red Hat i Juniper Networks wdrażać Unica Next – platformę cloud native firmy Telefonica. Sieć budowana jest w oparciu o rozwiązania IBM Cloud Pak for Network Automation, Red Hat OpenShift oraz Juniper Networks Apstra i technologię QFX.

IBM ma też współpracować w celu przyspieszenia wdrożeń technologii Open RAN i rozwoju tego ekosystemu. Prace prowadzone w niemieckim i francuskim ośrodku mają wspierać testowanie interoperacyjności z prywatnymi autonomicznymi sieciami rdzeniowymi 5G, a także pomóc opracować sprzęt i oprogramowanie dla klientów w Europie.

Źródło: newsroom.ibm.com

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...