Polska na 2. miejscu w europejskich zawodach cyberbezpieczeństwa ECSC

95
fot. Pixabay

W europejskich zawodach cyberbezpieczeństwa European Cyber Security Challenge wystartowało 17 drużyn. Polska reprezentacja zajęła 2. miejsce.

Zawody odbyły się w dniach 28 września – 1 października w Pradze. Organizowała je ENISA (Europejska Agencja ds. Cyberbezpieczeństwa).

Na pierwszym miejscu uplasowała się drużyna z Niemiec.  Druga była reprezentacja Polski. Na miejscu trzecim znaleźli się Włosi.

To najwyższa nota Polski w tych zawodach. W drużynie znajdowali się zwycięzcy eliminacji krajowych, które organizował CSIRT NASK. Zadania, które musieli wykonać, wchodziły w zakres bezpieczeństwa aplikacji internetowych, inżynierii wstecznej, kryptografii czy wykorzystywania podatności w aplikacjach.

Zawody European Cyber Security Challenge odbywają się co roku. Mają pomagać w odkrywaniu talentów w dziedzinie cyberbezpieczeństwa i zachęcać młode osoby do rozwoju w tej dziedzinie.

Przypominamy, że NASK po raz dziewiąty koordynuje Europejski Miesiąc Cyberbezpieczeństwa. Przez cały październik dobywać się będą warsztaty, konferencje, kampanie i inne inicjatywy podnoszące świadomość na temat cyberbezpieczeństwa. Źródło: cyberdefence24.pl, NASK