Wielka Brytania królestwem kryptowalut

109
Wielka Brytania, Anglia

W Wielkiej Brytanii rząd podejmuje działania mające na celu uznania tzw. stablecoins za obowiązującą formę płatności. Dzięki temu Anglia ma stać się „globalnym centrum technologii i inwestycji w kryptowaluty”.

Plan dotyczący regulacji stablecoin ma utorować drogę do wprowadzenia takiej formy płatności w Anglii. W jego ramach mieści się współpraca z Mennicą Królewską nad NFT (niewymienialnymi tokenami) oraz tzw. piaskownica innowacji. Ma to ułatwić rozwój firmom, które będą chciały wprowadzać NFT na rynek finansowy.

Stablecoin są formą kryptowalut powiązanych zwyczajowo z walutą fiducjarną –np. dolarem. Rząd brytyjski uznaje, że to pozwoli na utrzymanie stabilnej wartości finansowej cyfrowych odpowiedników płatności.

John Glen mówił o szerszych regulacjach sektora kryptowalut, która ma pojawić się jeszcze w tym roku. Już w poprzednim roku odbywały się konsultacje na temat kryptowalut i stablecoinów. Teraz Mennica Królewska dostała zlecenie stworzenia niewymienialnego tokena.

Inne aktywności podejmowane w Wielkiej Brytanii w tym temacie to utworzenie Cryptoasset Engagement Group, która współpracować nad zwiększeniem konkurencyjności brytyjskiego systemu podatkowego. Ma to zachęcać do rozwoju rynku kryptowalut.

W komunikacie brytyjskiego rządu kanclerz skarbu Rishi Sunak stwierdził, że „jego ambicją jest uczynienie Wielkiej Brytanii globalnym centrum technologii kryptowalut, a środki, które przedstawili, pomogą zapewnić firmom możliwość inwestowania, wprowadzania innowacji i rozwijania się w tym kraju”.

Źródło: cyberdefence24.pl