Powitajmy Wi-Fi 7


Firma Broadcom rozpoczęła testowanie pierwszych rozwiązań Wi-Fi 7, przeznaczonych dla routerów Wi-Fi i punktów dostępowych dla przedsiębiorstw i konsumentów. Chipy Wi-Fi 7 mają być ponad dwukrotnie szybsze niż Wi-Fi 6 i 6E i zapewniać jednocześnie niezawodną komunikację o niskim opóźnieniu i zwiększonym zasięgu.

Standard Wi-Fi 7 jest wciąż w fazie rozwoju, ale producenci chipów prześcigają się w ustalaniu warunków i szybkim wprowadzaniu nowych produktów na rynek w obliczu silnego zapotrzebowania na lepszą wydajność Wi-Fi. 

Wi-Fi 7 wykorzystuje również optymalną alokację widma, aby tworzyć punkty dostępowe o dużej mocy i rozszerzyć zasięg transmisji 6 GHz zarówno w środowiskach wewnętrznych, jak i zewnętrznych.

Sieci korporacyjne i domowe również odniosą znaczne korzyści z zaawansowanych funkcji obsługi wielu łączy (MLO) Wi-Fi 7. Technologia MLO, która umożliwia urządzeniom agregowanie kanałów i szybkie przełączanie się między nimi, jest idealna dla sieci z dużym ruchem.

Przedstawiciele Qualcomm przekazali, że rozwiązania Wi-Fi 7 będą gotowe w drugiej połowie tego roku. Ich zdaniem już za pięć lat będzie to najbardziej dochodowa technologia Wi-Fi.

Źródło: telecompaper.com