TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Więcej cyberataków na smartfony

W pierwszych miesiącach 2022 r. nastąpił wzrost cyberataków na urządzenia mobilne o 500 proc. Analitycy cyberbezpieczeństwa z Proofpoint twierdzą, że to nie koniec wzrostu.

Cyberprzestępcy mają konkretny cel, jakim jest kradzież informacji takich jak dane konta bankowego, adresy e-mail, hasła i nazwy użytkownika. Trwa ciągła walka między specjalistami od cyberbezpieczeństwa poprawiającymi zabezpieczenia i hakerami, który dostosowują  do nich swoje techniki ataków.

Użytkownicy smartfonów mogą stać się ofiarami  ataków phishingowych poprzez przesyłanie do nich linków ze złośliwym oprogramowaniem. Klikanie w przesyłane linki nie powinno być automatyczne i pozbawione ich analizy. Często adresy różnią się od autentycznych nieznacznym szczegółem, a strony wyglądają identycznie jak te, na których bezpiecznie można podawać dane uwierzytelniające.

Jednym ze złośliwych oprogramowani  jest to o nazwie „FluBot”. Atakuje ono telefon poprzez wysłanego SMS-a. Po kliknięciu w niego przenosi się na innych użytkowników. Inne złośliwe oprogramowanie, o którym wspomina Proofpoint, to Moghau. Nakłania on ofiary do pobrania trojana bankowego. Działa jako fałszywa strona docelowa wykorzystując lokalizację użytkownika.

Źródło: cyberdefence24.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...