TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Węgierski nadawca w polskiej telewizji naziemnej

Kanał PTV firmy TV2 Média bierze udział w konkursie dotyczącym MUX-8 naziemnej telewizji cyfrowej. To telewizja z Węgier, która złożyła odpowiedni wniosek o nadawanie na terenie Polski do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji. Jednocześnie w Urzędzie Patentowym RP trwa rejestracja znaku słowno-graficznego grupy. Czy węgierska telewizja powiązana z Viktorem Orbánem będzie nadawać w Polsce?

KRRiT opublikowała listę chętnych na nadawanie na MUX-8. Wnioski złożyły m.in.:
– Telewizji Republika S.A. (Republika),
– Fratrii Sp. z o.o. (wPolsce24),
– należącej do Grupy MWE Networks spółki Polskie Wolne Media P.S.A. (Polska24)

Jedną z chętnych do otrzymania miejsca jest TV2 Média Csoport Zártkörűen Működő Részvénytársaság z siedzibą w Budapeszcie, która zgłosiła kanał PTV. To oferta uniwersalna zawierająca seriale, filmy, teleturnieje, programy informacyjne i publicystyczne. Posiada także serwis streamingowy TV2 Play, a od 2020 r. przejęte słoweńskie kanały Planet TV, Planet 2 i Planet Eva.

17 maja 2024 roku TV2 Média złożyła także wniosek do Urzędu Patentowego RP o rejestrację znaku słowno-graficznego PTV. W opisie wniosku tak określono działania, jakie będzie wykonywała PTV:

Produkcja i organizacja rozrywkowych programów telewizyjnych i audycji radiowych; Produkcja filmów dokumentalnych i fabularnych, programów telewizyjnych, teleturniejów, audycji z interaktywnym udziałem widzów; Organizowanie, produkcja i prowadzenie programów i imprez artystycznych, estradowych, sportowych, rekreacyjnych.

Pod nazwą mogą powstawać filmy i seriale.

TV2 Média powiązana z Orbánem

TV2 jest jedną z największych komercyjnych stacji na Węgrzech. Nadawanie rozpoczęła4 października 1997 roku. Początkowo kanał należał do SBS Broadcasting Group (poprzez spółkę MTM-SBS Television Zrt.). W czerwcu 2007 roku przejął go ProSiebenSat.1 Media AG.  W 2015 roku kanał zakupił Andy Vajna, węgiersko-amerykański producent filmowy.

Po 2019 r., w którym zmarł Andy Vajna, stację nabył József Vida. To węgierski bankier i ekonomista,  blisko związany z przyjacielem z dzieciństwa premiera Orbána, Lőrincem Mészárosem. Nie wiadomo czy i w jaki sposób stacja starające się o możliwość nadawania w Polsce powiązana jest z samym Orbánem.

Źródło: Wirtualne Media

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Nowy, uniwersalny kabel kanalizacyjny w xbest.pl

OPTIX Saver LSZH ZW-NOTKtsdDb UNMC301 to zewnętrzno-wewnętrzny kabel, będący uzupełnieniem rodziny wielotubowych, magistralnych światłowodów...

Czy Apple na Let Unfastened zaprezentuje funkcję edycji zdjęć opartą na AI?

Apple ma pracować nad funkcją edycji zdjęć, która wykorzystuje sztuczną inteligencję. Możliwe, że zaprezentuje...

Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT – stan prac

Mijają dwa lata od rozpoczęcia budowy nowoczesnego Centrum Przetwarzania Danych Grupy MiŚOT. Powstaje ono...

mObywatel 2.0 także dla przedsiębiorców

Prowadzenie małej firmy to wielkie wyzwanie. Dotyczy to jednoosobowej działalności gospodarczej, ale też trochę...