TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Wątpliwości w sprawie światłowodu w gminie Rzekuń

Co ze światłowodem w gminie Rzekuń? Kiedy powstanie? Dla kogo będzie? Na jakich warunkach? Takie pytania zadają sobie mieszkańcy. Ale nie tylko sobie. Do sprawy odniósł się wójt gminy – Bartosz Podolak.

Bartosz Podolak, wójt gminy Rzekuń wydał komunikat w sprawie światłowodu w gminie.

– Budowa infrastruktury umożliwiającej dostęp do szerokopasmowego internetu realizowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, który wspiera budowę dostępowej sieci światłowodowej – poinformował w komunikacie wójt Bartosz Podolak. – Współpraca pomiędzy Gminą a Inwestorem polega jedynie na ustalaniu wybranych przez firmę odcinków realizacji inwestycji w pasach dróg należących do Gminy. Terminy rozpoczęcia świadczenia usługi dostępu do internetu zależą od tempa prac ze strony firmy, a także od przyszłych operatorów, którzy ewentualnie podpiszą umowę z tą firmą na korzystanie z sieci światłowodowej w celu świadczenia usługi dla Mieszkańców – wskazał wójt.

Teraz na terenie gminy prowadzone są prace projektowe. W niektórych miejscach rozpoczęły się montaże.

– Informujemy też, że pracownicy Urzędu nie biorą udziału w uzgodnieniach z Mieszkańcami dot. tras prowadzenia instalacji światłowodowych. Urząd nie zleca też prac w związku z opisywanym przedsięwzięciem innym podmiotom – dodał Podolak.

Gmina Rzekuń nie pośredniczy zatem w zawieraniu umówi i nie ma wpływu na ich treść czy warunki finansowe. To mieszkańcy będą musieli zadbać o swój dostęp do internetu zawirając umowy indywidualnie.

Źródło: eostroleka.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...