TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

„Chwała Ukrainie” – przesłanie hakerów atakujących rosyjską agencję kosmiczną

Hakerzy grupy Network Battalion 65′ (NB65’) przeprowadzili cyberatak na rosyjską agencję kosmiczną. W ten sposób doprowadzili do zamknięcia jednego z serwerów i spowodowali utratę kontroli agencji nad satelitami. W przesłaniu napisali: „Chwała Ukrainie”.

Hakerzy napisali komunikat,  w którym zawarli przekonanie, że rosyjska agencja kosmiczna „kocha swoje obrazowanie satelitarne”. Dlatego WS02 został usunięty, poświadczenia zmienione i serwer wyłączony, by to obrazowanie stało się niemożliwe.

Hakerzy zapowiadają, że nie przerwą działań i będą je poszerzać tak długo, jak długo Rosja będzie atakować Ukrainę, niszczyć mienie i zabijać ludzi.

NB65′ wypowiedziało w ten sposób cyberwojnę Kremlowi i od razu przeszło do działań. Hakerzy poinformowali w sieci, że już wykradli 40 tys. plików z Moskiewskiego Instytutu Bezpieczeństwa Jądrowego.

Źródło: cyberdefence24.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...

Programy CAD – projektuj bez ograniczeń z ZWCAD

ZWCAD 2024 to intuicyjne i kompleksowe oprogramowanie CAD, które umożliwia użytkownikom tworzenie precyzyjnych rysunków...

Nowość w Google Maps przydatna przy parkowaniu

W Google Maps kolejne nowe funkcje. Tym razem dotyczy to Android Auto, chociaż w...

Fundacja Lokalni została organizacją pożytku publicznego

W Krajowym Rejestrze Sądowym 21 listopada pojawił się wpis z informacją o nadaniu Fundacji...