W Polsce transmisja 1GB jest tania, a w innych krajach?

158

Brytyjski portal www.cable.co.uk stworzył porównanie cen 1 GB w 233 krajach. Porównano 5292 taryfy. Dla przedstawienia jaśniejszego obrazu ceny zostały podane w dolarach. Rozpiętość cen jest zaskakująca, bo zaczyna się na 4 centach a kończy na ponad 40 dolarach.

Na samym dole cenowym znajduje się Izrael, gdzie w sieciach komórkowych koszt 1 GB to 4 centy. Trochę drożej jest we Włoszech – 12 centów i w San Marino – 14 centów. Ceny w Polsce również są jednymi z najniższych, bo w naszym kraju to 41 centów. Najniższa cena 1 GB we Wschodniej Europie przypada na Mołdawie, gdzie wynosi ona 26 centów.

W kolejnych państwach ceny rosną. W Rumunii to 45 centów, a w Czarnogórze 60 centów. Najdroższa w tym rejonie jest Grecja – 5,3 dolara. I jest to cena, która prawie dorównuje jednemu z najdroższych państwa pod tym względem na świecie czyli USA, gdzie cena 1 GB to 5,62 dolara.

Na samym szczycie opłat jest wyspa Świętej Heleny. Tam cena jest przeszło tysiąckrotnością najniższej ceny i wynosi 41,06 dolara.

Pełne zestawienie danych w „Worldwide mobile data pricing 2022”.

Źródło: gsmonline.pl