TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

W Łodzi awarię światłowodu spowodował borsuk

W Łodzi serwisanci wezwani do awarii internetu odkryli na miejscu niespodziewanego sprawcę. W studzience znajdował się młody borsuk, który przegryzł kable. Przy okazji zwierzę się poraniło, dlatego zostało odwiezione do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łagiewnikach.

Różne są powody uszkodzenia infrastruktury światłowodowej i awarii tym powodowanych. W Łodzi sprawcą zamieszania okazał się borsuk.

– ORDZ w Łagiewnikach powiadomiła jedna z rm serwisujących sieci światłowodowe. Została wezwana ws. awarii przewodu i w jednej ze studzienek odkryła borsuka, który był tutaj winowajcą – przegryzł kabel i przy okazji poranił się – mówi Paweł Śpiechowicz z Urzędu Miasta Łodzi.

Serwisanci wezwani do awarii na pewno byli zaskoczeni spotkaniem borsuka w studzience. Jednak zachowali zimną krew i nie tylko naprawili uszkodzenia, ale też odwieźli poranione zwierzę do Ośrodka Rehabilitacji Dzikich Zwierząt w Łagiewnikach.

W trakcie wyrządzanie szkód w infrastrukturze telekomunikacyjnej borsuk lekko ranił sobie łapę i tylną część ciała. Według specjalistów miał wiele szczęścia, bo mógł w trakcie przegryzania światłowodów doznać większych uszkodzeń.

Teraz pod okiem specjalistów ORDZ w Łagiewnikach dochodzi do siebie i po majówce ma zostać wypuszczony na wolność.

Źródło: RADIO ŁÓDŹ

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

PRZECZYTAJ NAJNOWSZY NUMER isprofessional

Najnowsze

Pieskie życie w telewizji, czyli o czym myśli Kameleon

Wyścig operatorów telewizyjnych trwa. Liczy się technologia, funkcjonalność, czyli sposoby konsumpcji treści, ilość i...

Narzędzia do obróbki kabli firmy Jonard w xbest.pl!

xbest.pl został dystrybutorem dużego, amerykańskiego producenta - firmy Jonard, który znany jest z wytwarzania...

Nie czekaj, dołącz do Lokalnych!

Wsparcie i łączenie sił przyświecają małym i średnim operatorom telekomunikacyjnym od dawna. Wspólne działania...

Gmail i nowy sposób odpowiadania na e-maile

Gmail wprowadza zmianę. Będzie to nowy sposób odpowiadania na e-maile. Dla fanów czatów, który...