W końcu stanie maszt w Stężycy. Znamy jego lokalizację

152
maszt

Problemy z masztami w gminie Stężyca nie są nowością, są też częścią większego problemu. Ciągle w wielu rejonach kraju mieszkańcy narzekają na problemy z dostępem do sieci i domagają się powstania masztów. Jednocześnie innym przeszkadzają nawet te już powstałe.

W Stężycy, niezależnie od tego, kto z mieszkańców w której grupie się znajduje, teraz wszyscy stoją przed faktem, że kolejny maszt powstanie. Znana jest już jego lokalizacja. W gminie Stężyca maszty telekomunikacyjne stały się wiodącym tematem już wiosną tego roku.

W kwietniu ktoś poluzował śruby mocujące jeden z nich, co doprowadziło do jego przewrócenia – o czym my też pisaliśmy.  Dla przypomnienia – straty oszacowano wówczas na około 440 tys. zł.

To pogorszyło sytuację mieszkańców gminy w zakresie dostępu do internetu. Mieszkańcy narzekali na słaby zasięg lub wręcz – w niektórych rejonach – całkowity brak zasięgu, przez co nie mogą do dziś korzystać z internetu, a nawet z połączeń telefonicznych. Zaczęli więc domagać się powstania kolejnych masztów.

Teraz przygotowywana jest inwestycja T-Mobile w tym zakresie i wszystko wskazuje na to, że jest już blisko realizacji. Urząd Gminy Stężyca podał bowiem lokalizację masztu.

– Stacja bazowa zostanie zlokalizowana na działce nr 649/34, położonej w obrębie Stężycy i stanowiącej własność gminy. Obecnie trwają prace projektowe – napisano w komunikacie urzędu.

Dla tych, dla których gminna numeracja działek jest nieczytelna i trudno im zlokalizować ten teren wyjaśniamy. Jest to działka przy ul. Parkowej, za stężyckim amfiteatrem.

Katarzyna Rynkiewicz, zastępczyni wójta twierdzi, że jest szansa, że inwestycja zostanie ukończona jeszcze w tym roku, jednak dalsze postępowania nie są już zależne od gminy.

Źródło: ekspresskaszubski.pl