W Karnowcu narzekają na utrudniony dostęp do światłowodu

Słuchacz Radia 90 zgłosił problem z dostępem do światłowodu. Chociaż w ulicy znajduje się sieć poprowadzona przez firmę Tauron, to właściciele posesji mają mieć trudności z podłączeniem do niej.

Jeden z mieszkańców Karnowca zgłosił do Radia 90 problem z podłączeniem do światłowodu, który znajduje się w ulicy, przy której mieszka. Dopytuje za pośrednictwem radia, dlaczego właściciele posesji nie mogą porozumieć się z właścicielem sieci – Tauronem w tej sprawie.

–   Od dawna, chyba od dwóch lat światłowód mamy przed domem. Patrzę na skrzynki z okna swojego domu. Zgłosiłem chęć podłączenia się do sieci, bo byłoby to dla mnie spore ułatwienie. I nic, cisza. Usłyszałem, że jestem jedynym zainteresowanym, a wiem, że sąsiedzi też o taką możliwość dopytywali… –  skarży się pan Bogdan, słuchacz Radia 90.

Skoro sieć, o której mowa, należy do sieci Tauron, to najlepiej sam operator wyjaśni ewentualne problemy mieszkańców z dostępem do światłowodu.

– Trwa analiza szerokopasmowej sieci telekomunikacyjnej tak, by mieszkańcy miejscowości Kornowac mogli zyskać z dostęp do światłowodu. W przypadku pozytywnej weryfikacji tej możliwości, Tauron przystąpi do rozpoznania zainteresowaniem szerokopasmowym internetem w tej miejscowości –zapewnia nas Łukasz Zimnoch, rzecznik prasowy, Obszar Komunikacji i Marketingu.

Nie wiadomo, czy pośrednictwo radia między zainteresowanymi światłowodem i operatorem telekomunikacyjnym, do którego on należy, pozwoli na szczęśliwe zakończenie tej sprawy.

Źródło: radio90.pl