W Bielsku-Białej pieniądze z niezrealizowanych projektów cyfrowych wykorzystają na cyberbezpieczeństwo

116

W Bielsku-Białej zrezygnowano z dwóch projektów cyfrowych. Jednym z nich jest aplikacja mobilna z bieżącymi informacjami. Drugim strona internetowa ze zdigitalizowanymi trasami turystycznymi miasta. Pozwoli to na zaoszczędzenie pieniędzy na zapewnienie cyberbezpieczeństwa infrastrukturze sieciowej w Urzędzie Miejskim.

Projekt digitalizacji tras turystycznych pod nazwą „Zwiedzaj Bielsko-Biała online” miał kosztować 50 tys. zł. Taką kwotę na jego cel zabezpieczono w budżecie miasta. Stworzenie miejskiej aplikacji mobilnej z informacjami dotyczącymi miasta wycenione było na 70 tys. zł.

Oba te projekty nie powstaną. Aplikacja miejska dublowałaby informacje, które znajdują się na innych stronach, dlatego uznano, że jej powstanie nie jest konieczne. Nie wiadomo jaki był powód rezygnacji z digitalizacji tras turystycznych.

Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną wykorzystane na modernizację sieci bezprzewodowej w bielskim magistracie. Pozwoli to na podniesienie poziomu cyberbezpieczeństwa infrastruktury. Przy okazji zapewniono też sprawne środowisko dla urządzeń przenośnych i podłączenie do sieci Wi-Fi.

Źródło: bielsko.biala.pl