Vectra z Wi-Fi Calling i VoLTE

49

Vectra oferuje swoim klientom dwie nowe usługi. Chodzi o VoLTE oraz Wi-Fi Calling. Umożliwiają one wykonywanie połączeń i wysyłanie SMS-ów z miejsc, w których jest trudny dostęp do sieci komórkowej.

Wi-Fi Calling umożliwia wykonywanie połączeń głosowych, wysyłanie SMS-ów i MMS-ów z miejs o ograniczonym dostępie do sieci komórkowej. Operator zapewnia, że możliwy jest w każdym miejscu na świecie. W celu wykorzystania usługi należy włączyć funkcję „Połączenia przez Wi-Fi” lub „Rozmowy przez Wi-Fi” (w zależności od systemu operacyjnego urządzenia – Android lub iOS).

Po włączeniu tej opcji w telefonie można korzystać z usług telefonii komórkowej poprzez stabilne połączenie z siecią Wi-Fi

VoLTE (ang. Voice over LTE) jest opcją korzystania z połączeń głosowych poprzez sieć 4G/LTE. Jednak można korzystać także z sieci 3G czy 2G, jeśli jest się w zasięgu LTE.

W tym wypadku również należy odpowiednią funkcję włączyć w telefonie. W systemie Android – „Rozmowy VoLTE”, w systemie iOS –  w sekcji „Głos i dane” zaznaczyć LTE, VolTe włączone lub Wybierz LTE.

W celu korzystania z tych usług nie trzeba instalować żadnych aplikacji. Uruchomienie ich nie wymaga też podpisywania nowej umowy z Vectrą i nie skutkuje dodatkowymi kosztami.

Źródło: wirtualnemedia.pl