TECHNOLOGIA · CYBERBEZPIECZEŃSTWO · BIZNES

Vectra podnosi ceny

Firma Vectra zapowiedziała podwyżki cen swoich usług. Już na kwietniowych fakturach pojawią się nowe stawki. Klienci, który się na to nie godzą, mogą rozwiązać umowę.

Niedawno klienci Vectry byli jednymi z tych, którzy odnotowali problemy z internetem w związku z dużą awarią na terenie kraju. A już czeka ich kolejna niemiła niespodzianka, czyli podwyżka cen w Vectrze.

Firma rozsyła informacje o zbliżających się podwyżkach. Mają pojawić się już  na kwietniowych fakturach. Dostęp do internetu ma być droższy o 7 zł.

Dotyczy to umów zawieranych na czas nieokreślony i dodatkowo po okresie zastrzeżonym. Dlatego niektórzy klienci pisma nie otrzymali i podwyżki ich nie dotyczą.

Pewne jest tylko, że zapowiadana podwyżka dotyczy umów zawieranych na czas nieokreślony i dodatkowo po okresie zastrzeżonym. Oznacza to, że część klientów podwyżki na razie mogą ominąć. Ci, którzy jednak otrzymali podobne pismo, mogą wypowiedzieć umowę do 31 marca.

– Informację o zmianach otrzymuje tylko grupa klientów, którzy posiadają umowy na czas nieokreślony po upływie okresu zobowiązania. Na obecną chwilę nie planujemy podwyżek dla klientów w okresie trwania umowy – przekazała Telepolis  Justyna Grzelak, koordynatorka ds. PR Vectra S.A.

Firma konieczność podwyżek uzasadnia inflacją, wzrostem cen energii i wynagrodzeń, ale również inwestycjami w nowoczesne i bardziej wydajne technologie. Jest to konieczne z uwagi na coraz większą liczbę urządzeń podłączanych do domowych sieci. A to wymaga szybszego i bardziej stabilnego internetu.

Klienci, którzy otrzymali pisma z informacją o podwyżce, a nie zgadzają się na nią, mogą wypowiedzieć umowę do 31 marca.

Źródło: telepolis.pl

Klaudia Wojciechowska
Klaudia Wojciechowska
Redaktorka ISPortal i ISProfessional. Dziennikarka telewizji lokalnego operatora telekomunikacyjnego Ret-Sat1. Absolwentka kulturoznawstwa na Uniwersytecie Łódzkim ze specjalizacją filmoznawstwo i nowe media.

przeczytaj najnowszy numer isporfessional

Najnowsze